تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س):

تعامل دولت و مرجعیت یکی از مطالبات جدی بزرگان حوزه است

مراجع تقليد,حوزه علميه,حضرت معصومه س ,حوزه,شيعه

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س)، تعامل دولت و مرجعیت را یکی از مطالبات جدی بزرگان حوزه دانست.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س)، تعامل دولت و مرجعیت را یکی از مطالبات جدی بزرگان حوزه دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد سعیدی در دیدار مشاور وزیر کشور در امور روحانیت، با اشاره به لزوم تعامل دوسویه بین دولت و روحانیت اظهار کرد: اگر مسئولی، توقعات و اقتضائات و نیازهای بزرگان حوزه و مراجع عظام تقلید را بشناسد به خوبی می‌تواند به این بزرگان در عرصه‌های مختلف خدمت کند.

وی تاکید کرد: با وجود اینکه برخی افراد حرف‌های بی حساب درباره بزرگان حوزه و مراجع عظام تقلید بیان می‌کنند، ما که در آستان مقدس حضرت معصومه(س) با چند مرجع تقلید تعامل داریم و در درس و بحث بسیاری از مراجع شرکت کرده‌ایم می‌دانیم که مراجع عظام تقلید چقدر انسان‌های کم توقعی هستند.

امام جمعه موقت قم، مرجعیت شیعه را محل رجوع و مورد اعتماد و تکیه گاه مردم دانست و افزود: این یکی از امتیازات عالمان شیعه است که مردم آنها را ملجا و تکیه‌گاه خود می‌دانند.

وی با اشاره به اخبار و تحلیل‌هایی که برخی افراد در خدمت مراجع تقلید بیان می‌کنند، تصریح کرد: گاهی ممکن است مطالبی برای بزرگان حوزه بیان شود که در تضاد با واقعیت باشد، بنابراین باید دقیق‌ترین اخبار و تحلیل‌ها با بی توقعی و انتظارنداشتن متقابل به مراجع عظام تقلید عرضه شود.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با تاکید بر این‌که «نباید اخبار به صورت وارونه به محضر مراجع تقلید برسد» تاکید کرد: وقتی صداقت و شفافیت در ارائه مطالب به مراجع تقلید وجود داشته باشد و آن بزرگواران صمیمیت و صداقت را احراز کنند، دیگر نمی‌توان نگران برخی تحلیل‌های غیرواقعی بود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان قم تصریح کرد: باید با دقت کامل و حسن ظن، آنچه که بزرگان حوزه و مراجع عظام تقلید انتظار دارند مورد توجه قرار گیرد.

وی خطاب به حجت‌الاسلام نمازی گفت: شما زمانی در خدمت طلاب بودید و امیدوارم با همان هویت ولی با نگاه و سمت دیگری در خدمت روحانیت و فقها و مراجع بزرگوار باشید.

مشاور وزیر کشور در امور روحانیت و ائمه جمعه و جماعات نیز دراین دیدار گزارشی از فعالیت‌های چند ماهه این دفتر ارائه کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین داود نمازی گفت: تعامل دوسویه بین وزارت کشور و بزرگان حوزه و مراجع تقلید مورد تاکید بوده و ما درصدد هستیم علاوه بر اینکه پیشنهادات و دغدغه‌های این بزرگان را به مسئولان وزارت کشور منتقل می‌کنیم، اقداماتی که وزارت کشور در راستای این پیشنهادات انجام می‌دهد را تشریح کنیم.

وی با ابراز خرسندی از دیدارهای خوبی که با بسیاری از مراجع عظام تقلید، بزرگان حوزه و ائمه جمعه استان‌ها انجام شده، تصریح کرد: در برخی استان‌ها مسئولان اجرایی مشکلاتی با ائمه جمعه آن استان دارند، بنابراین تلاش می‌شود این دغدغه‌ها به شکل مطلوبی برطرف شود.

وی تصریح کرد: متاسفانه برخی اخبار و اطلاعاتی که به بزرگان حوزه داده می‌شود با واقعیت‌ها همخوانی ندارد و ما درصدد شفاف سازی هستیم.

مشاور وزیر کشور از انتخاب مشاور امور روحانیت برای 27 استاندار کشور خبر داد و افزود: امیدواریم 4 استاندار دیگر نیز در آینده‌ای نزدیک مشاور امور روحانیت خود را معرفی کنند.

انتهای پیام

کد N533128