ضرغامی: ورود صداوسیما به جریانات مهم جهان، رقبا را مجبور به پخش برخی واقعیت‌های خبری کرد

سیاسی

با مشورت کمیسیون عمران مجلس ، مهمترین موضوعات توسعه عمرانی کشور در شبکه های رسانه ملی به بحث و نقد گذاشته خواهد شد .

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، رئیس سازمان صداوسیما در دیدار عصر امروز رئیس و اعضاء کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به جایگاه و نقش مؤثر مجلس شورای اسلامی در پیشرفت و توسعه کشور نگاه دقیق و کارشناسانه اعضاء کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به مسائل عمرانی کشور را راهگشا توصیف کرد.

مهندس ضرغامی با تشکر از تخصیص اعتبار مجلس شورای اسلامی برای تکمیل پوشش ارتباطی فیبرنوری ، تکمیل پوشش دیجیتال در سراسر کشور را اولویت اصلی رسانه ملی دانست که با کمک دولت و مجلس محقق خواهد شد .

ضرغامی با بیان توانمندی و ظرفیت‌های ایجاد شده در شبکه‌های برون‌مرزی صداوسیما گفت : ورود رسانه‌های بین‌المللی صداوسیما به جریانات مهم جهان ، سایر شبکه‌ها و حتی رقبا را مجبور به پخش برخی واقعیت‌های خبری کرد .

وی با اشاره به ایجاد شبکه‌های جدید و تخصصی تصریح کرد : راه‌اندازی این شبکه‌ها ظرفیت‌ رسانه‌ی کشور را برای پاسخگویی به نیاز و خواسته‌های مردم بالا برده است.

مهندس هاشمی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به اینکه بخش عظیمی از سرمایه‌های کشور در حوزه‌های عمرانی است، گفت: فرهنگ‌سازی صداوسیما در این حوزه مسئولان کشور را در خدمات‌رسانی مطمئن به مردم یاری می‌کند و همراهی مردم را برای موفقیت اجرای برنامه‌های عمرانی کشور بدنبال خواهد داشت.

هاشمی، صداوسیما را مرکز هدایت کشور توصیف و تصریح کرد : همه باید به این دستگاه عظیم که به شایستگی به انقلاب و مردم خدمت می‌کند یاری رسانیم و صداوسیما را در اهداف خود در حفظ و نگه‌داشت ارزش‌های انقلاب کمک کنیم.

وی مدیریت جهادی را تنها راه برون رفت کشور از تحریم‌ها و مشکلات توصیف کرد و گفت : این شیوه مدیریت که نمونه بارز آن در صداوسیما قابل مشاهده است باید از زبان نمایندگان ملت در مجلس بیان شود تا از این مدل موفق در توسعه کشور استفاده گردد.

در ادامه این نشست 4 ساعته اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز نظرات و دیدگاههای خود را در خصوص مسائل مختلف بیان کردند .

تأکید بر نقش رسانه در مقابله با رسانه‌های بیگانه در عرصه جنگ نرم و لزوم کمک و پشتیبانی آن ، ضرورت تکمیل سیگنال‌رسانی صداوسیما به نقاط مختلف کشور ، قدردانی از تولید برنامه‌های شفاف و روشنگر رسانه‌ی ملی در عرصه‌های ملی و بین‌المللی ، لزوم تولید برنامه‌های مفرح و امیدبخش در رسانه‌ی ملی ، ضرورت ورود صداوسیما به مشکلات اساسی کشور همچون معضلات زیست محیطی و کمبود آب ، ضرورت اطلاع‌رسانی دقیق مسئولان به مردم در نقاط مختلف کشور ، ارائه سبک زندگی اسلامی و ایرانی توسط صداوسیما از مهمترین موضوعاتی بود که نمایندگان حاضر در این نشست در خصوص آن صحبت و اظهارنظر کردند.

اعضاء کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه از چند طرح عمرانی رسانه ملی بازدید کردند و از نزدیک با بخش‌های مختلف صداوسیما آشنا شدند.

انتهای پیام

کد N532705