جواد لاریجانی در جمع سازمان‌های مردم نهاد:

حقوق بشر به اهرم غرب برای وارد کردن فشارهای سیاسی به ایران تبدیل شده است

سیاست داخلی

متاسفانه افرادی را که در اقدامات ترویستی شرکت داشته و یا با تروریست های تابلو دار در ارتباط هستند به عنوان مدافعان حقوق بشر معرفی می کنند و آن را تبدیل به یک اصطلاح رایجی کرده اند که جمیع مخالفان جمهوری اسلامی را در آن حیطه تعریف می کنند.

دبیر ستاد حقوق بشر، حق انتخاب شیوه زندگی و حق توسعه را دو حق بسیار مهم ملت ها در بحث حقوق بشر دانست و گفت: حقوق بشر به اهرم غرب برای وارد کردن فشارهای سیاسی به ایران تبدیل شده است.

به گزارش ایلنا، محمدجواد لاریجانی که در ششمین نشست حقوق بشر با موضوع سازمان های مردم نهاد و تعالی حقوق بشر که با حضور جمعی از مدیران عامل سازمان‌های مردم نهاد و مسئولان مربوط به حوزه سمن‌ها برگزارشده بود یکی از رسالت های اصلی ستاد حقوق بشر را دفاع از این دو حق ملت ایران دانست و گفت: این حق مسلم ملت ما است که شیوه زندگی خود را داشته باشند و حق توسعه در بالاترین سطوح را داشته باشند.

لاریجانی با بیان اینکه ساده‌ترین سوال ما از غرب این است که آیا ما این حق را داریم که بر پایه ارزش های اسلامی و فرهنگی خود شیوه زندگی مان را انتخاب کنیم یا خیر؟ گفت: پاسخ غربی‌ها به این سوال کاملا منفی است. آنها با روش‌های مختلف حتی در مجامع بین المللی تاکید می کنند که تنها یک روش زندگی وجود دارد و آن روش زندگی لیبرال سکولار غربی است و متاسفانه این نگاه در همه اسناد حقوق بشری نیز تسری پیدا کرده است.

دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به اینکه حق توسعه نیز یکی از حقوق اصلی ملت ها محسوب می شود گفت: غرب برای هرکشوری در دنیا حدمشخصی از توسعه را تعیین کرده اند و رسما می‌گویند شما حق ندارید در خصوص توسعه از اندازه ای که ما برای شما تعیین کرده ایم فراتر بروید.

لاریجانی با بیان اینکه یکی از دغدغه های ما در ستاد حقوق بشر جا انداختن و استیفای این دو حق برای کشورمان در مجامع بین المللی است گفت: غربی ها معتقدند توسعه و فناوری‌های پیشرفته فقط مختص جوامع پیشرفته است و شما حق ندارید فناوری‌هایی مثل فناوری های هسته ای داشته باشید لذا از این نظر حق توسعه موضوعی است که باید از ان در جوامع دفاع کنیم.

دبیر ستاد حقوق بشر بزگترین دغدغه غرب را مقابله با تجربه عظیم جمهوری اسلامی در ابتناء یک نظام سیاسی ومدنی بر مبنای عقلانیت اسلامی دانست و گفت حقوق بشر به یکی از اهرم های مناسب غرب برای وارد کردن فشارهای سیاسی به ایران و مقابله با پیشرفت های کشورمان تبدیل شده است.

لاریجانی با اشاره به تحریف و سوء استفاده های گسترده ای که از حقوق بشر بعمل می آید گفت: شما در هیچ یک از اسناد حقوق بشری با اصطلاح مدافعان حقوق بشر برخورد نمی کنید اما غربی‌ها توانسته اند با تکرار زیاد، این اصطلاح را جا بیندازند و اکنون شما می بینید متاسفانه افرادی را که در اقدامات ترویستی شرکت داشته و یا با تروریست های تابلو دار در ارتباط هستند به عنوان مدافعان حقوق بشر معرفی می کنند و آن را تبدیل به یک اصطلاح رایجی کرده اند که جمیع مخالفان جمهوری اسلامی را در آن حیطه تعریف می کنند.

دبیر ستاد حقوق بشر دفاع از منافع ملی، پایش مسائل حقوق بشری در داخل و خارج از کشور، ارتقاء مباحث حقوق بشری و تحقیق ونوآوری در این حوزه را بعنوان چهار ماموریت و حوزه فعالیت ستاد حقوق بشر نام برد و از همه سازمان های مردم نهاد دعوت کرد تا در این حوزه ها با ستاد حقوق بشر تعامل داشته باشند و یا در این مسیر فعالیت‌های خود را افزایش دهند.

کد N532434