ظریف در دیدار سفیر جدید بلژیک:

توافقی که حقوق ملت را در نظر نگیرد قبول نمی‌کنیم

سیاست خارجی

با توجه به شرایط منطقه متاسفانه برخی کشورها سیاست های اشتباهی را در سوریه دنبال می کنند و گروهی این تصور را دارند که در سوریه افراطیون و دولت سوریه برای از بین بردن یکدیگر هستند، اما این نوع نگاه شرایط را پیچیده تر می کند.

وزیر امور خارجه کشورمان درباره مذاکرات هسته‌ای با گروه ۱+۵ تصریح کرد جمهوی اسلامی ایران توافقی را که حقوق ملت ایران در آن در نظر گرفته نشود، قبول نخواهد کرد.

به گزارش ایلنا، «فرانسوا دله» سفیر جدید بلژیک در جمهوری اسلامی ایران با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تقدیم کرد.

ظریف در این دیدار با اشاره به سفر اخیر خود به بروکسل و دیدار با مقامات ارشد بلژیک و اتحادیه اروپا ابراز امیدواری کرد که مناسبات ایران و بلژیک در حوزه های مختلف از جمله روابط اقتصادی گسترش یابد.

وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص تحولات منطقه تصریح کرد: با توجه به شرایط منطقه متاسفانه برخی کشورها سیاست های اشتباهی را در سوریه دنبال می کنند و گروهی این تصور را دارند که در سوریه افراطیون و دولت سوریه برای از بین بردن یکدیگر هستند، اما این نوع نگاه شرایط را پیچیده تر می کند.

ظریف درباره مذاکرات هسته ای بین جمهوری اسلامی ایران و گروه و 1+5 تصریح کرد: جمهوی اسلامی ایران توافقی را که در آن حقوق ملت ایران در آن در نظر گرفته نشود، قبول نخواهد کرد.

فرانسوا دله سفیر جدید بلژیک نیز در این دیدار ابراز امیدواری کرد همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف ارتقاء یابد.

وی افزود: ظرفیتهای زیادی برای گسترش همکاری ها فیمابین وجود دارد.

کد N531786