آیت‌الله مکارم‌شیرازی:

تقویت مسائل دفاعی ایران، دشمنان را به هراس انداخته است

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي مکارم شيرازي

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با تأکید بر این‌که «ملت ایران از طرح مسائلی مانند گزینه نظامی هراس ندارد» گفت: نتیجه لشکرکشی آمریکا به عراق، خودکشی سربازان آمریکایی بود.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با تأکید بر این‌که «ملت ایران از طرح مسائلی مانند گزینه نظامی هراس ندارد» گفت: نتیجه لشکرکشی آمریکا به عراق، خودکشی سربازان آمریکایی بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار با نخبگان سایبری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به این‌که «پیش از اسلام قدرت به منزله کثرت نفرات حاصل می‌شد و هر لشکری که نفرات بیشتری داشت، معمولا پیروز بود» اظهار کرد: سلاح‌ها در زمان گذشته از نوع ابتدایی بود که همه به طور مساوی در اختیار داشتند، اما اسلام توازن قوا را برهم زد و در آیه قرآن تصریح شد اگر 20 نفر از مسلمانان باشد بر 200 نفر پیروز می‌شود.

وی با بیان این‌که «در آرایش نظامی غزوات پیامبر(ص)، غالبا برتری ظاهری به سود دشمن بود» گفت: در جنگ بدر مسلمانان 313 نفر بودند، در حالی که لشکر کفر بیش از 1000 نفر بود و در جنگ احزاب و احد نیز جمعیت مسلمانان نسبت به جمعیت دشمنان قابل مقایسه نبود.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، این مرجع تقلید، استقامت را حاصل ایمان مسلمانان دانست و گفت: یک شخصیت آلمانی در توضیح پیروزی مسلمانان در برابر دشمنانش گفته است آن‌ها این تئوری را دارند که در مقابل دشمنان پیروز و یا شهید می‌شوند که شهادت برای آن‌ها نیز افتخار است.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با طرح این پرسش که چرا دشمنان دائم مسئله گزینه نظامی را مطرح می‌کنند؟ اظهار کرد: غربی‌ها می‌دانند سربازان همانند لشکرکشی به عراق، خودکشی و فرار می‌کنند و یا دچار بیماری‌های روانی می‌شوند؛ در حالی که سربازان ما در دوران دفاع مقدس روی مین‌ها رفتند و شهادت افتخار کردند.

وی با اشاره به حضور مسلمانان در ایران برای گسترش اسلام، اظهار کرد: لشکر اسلام فقط نظام ظالمانه ساسانی را ساقط کرد و اجازه داد تا ایرانیان با میل خودشان مسلمان شوند و قطعا تحمیل عقیده نبود که یا مسلمان شوید یا شما را از بین می‌بریم و به همین دلیل حمله سربازان اسلام حمله آزادی بخش بود.

این مرجع تقلید افزود: در این جنگ سربازان اسلام 50 هزار نفر و سربازان ساسانی 500 هزار نفر بودند و هرروز که جنگیده می‌شد از آن 500 هزار سرباز کاسته می‌شدند در حالی که تجربه‌های جنگی و امکانات بیشتری نسبت به مسلمانان داشتند، اما لشکر اسلام به دلیل قدرت ایمان و شهادت طلبی که افتخار بزرگی برای خانواده‌های مسلمانان مطرح بود روحیه بلندی داشتند و به خوبی می‌جنگیدند در حالی که سربازان ساسانی به دلیل دوری از خانواده و مسائل روانی دچار تشتت بودند.

این مرجع تقلید با تاکید بر این‌که «افتخاری که خانواده‌های معظم شهدا در میان ما دارند، مورد احترام بسیار قرار دارد» گفت: شهادت نتیجه ایمان به خدا و معاد می‌باشد که دشمنان این ابزار را ندارند.

مکارم‌شیرازی با تاکید بر این‌که «ایمان و شهادت طلبی باید حفظ شود» اظهار کرد: نسل‌های جدیدی نیز که برسرکار می‌آیند باید ایمان به معاد داشته باشند و با حفظ این مسئله ترسی از دشمان نخواهیم داشت.

وی با بیان این‌که «مسائل دفاعی کشور در حال تقویت است که دشمنان از آن هراس دارند» گفت: مهم‌ترین ابزاری که دشمن را به ترس واداشته، شهادت طلبی سربازان ایران اسلامی است که دشمنان این ابزار را ندارند.

این مرجع تقلید با اشاره به این‌که «هنگام فتوای مرجعیت شیعه مردم عراق به خیابان‌ها آمدند و شرایط را تغییر دادند» خاطرنشان کرد: افرادی که برای مقابله با داعش اعلام آمادگی کردند با سربازان دوران صدام تفاوت بسیاری داشتند چراکه دارای قدرت ایمان و استقامت بودند.

انتهای پیام

کد N531325