جوکار:

برافراشته شدن پرچم داعش در عرفات نشانگر حمایت عربستان از این گروهک است

مجلس شوراي اسلامي,حج,داعش

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با ابراز تاسف از برافراشته شدن پرچم گروهک داعش در صحرای عرفات، این اقدام را نشان دهنده حمایت عربستان از این گروهک تروریستی عنوان کرد.

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با ابراز تاسف از برافراشته شدن پرچم گروهک داعش در صحرای عرفات، این اقدام را نشان دهنده حمایت عربستان از این گروهک تروریستی عنوان کرد.

محمدصالح جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: اینکه امروز شاهد این هستیم که در یکی از مراسم‌ حج تمتع پرچم یک گروهک تروریستی برافراشته می‌شود واقعا جای تاسف دارد، عربستان یک پلیس امنیتی با نظارت قوی تشکیل داده تا زائران خانه خدا اقدام سیاسی انجام ندهند و اقدامی علیه رژیم صهیونیستی و آمریکا نکنند، همچنین از حضور زائران در مراسم برائت نیز به شدت جلوگیری می‌کنند.

وی افزود: در چنین شرایطی برافراشته شدن پرچم داعش در عرفات ضمن مشروعیت دادن به این گروهک تروریستی، نشانگر این است که آنها خودشان به نوعی از این گروهک حمایت می‌کنند، البته در گذشته هم شواهدی مبنی بر این وجود داشت که موجودیت گروه‌های تکفیری و تندرو توسط خود عربستان رقم زده شده و بیشترین کمک مالی از طریق رژیم آل‌سعود به آنها انجام شده است.

نماینده مردم یزد در مجلس، ائتلاف علیه داعش را دروغین خواند و گفت: ماهیت عربستان و کشورهایی که داعیه‌دار مبارزه با داعش هستند حمایت از تروریسم است و اینها خودشان داعش را ایجاد کرده‌اند و اگر حمایت‌شان از این گروهک قطع شود موجودیت آن نیز زیر سوال می‌رود.

جوکار تاکید کرد: اتاق فکر و پشتوانه نظری و نرم‌افزاری این گروهک را خود عربستان و برخی کشورهای دیگر تشکیل می‌دهند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، اقدامات تروریستی داعش زیر پرچم اسلام را نوعی فریب افکار عمومی توصیف کرد و گفت: این کار در راستای منافع غرب است تا اسلام را در افکار عمومی دنیا زشت و خشن جلوه دهند، لازمه کار این است که ملت‌های مسلمان تحلیل جامعی نسبت به شرایط پیدا کنند و بدانند که تمام این فتنه‌ها و جنایت‌ها توسط دشمنان اسلام در حال انجام است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی کشورهای منطقه نیز بخش مهمی از منابع مالی‌شان توسط مسلمان‌ها تامین می‌شود اما دشمن اصلی جوامع اسلامی و مسلمانان هستند لذا ضروری است جریان نهضت بیداری اسلامی در منطقه دنبال شود تا ما از این فتنه‌ها در امان باشیم.

انتهای پیام

کد N530648