وزیر آموزش و پروش خبر داد:

پیشنهاد تشكیل شورای كودك به شورای فرهنگ عمومی

دولت

ما در کشور 5 هزار مدرسه داریم که در این مدارس یک تا پنج دانش‌آموز تحصیل می‌کنند و 110 مدرسه داریم که تنها در آنها یک دانش‌آموز و یک معلم وجود دارد که این موضوعات هزینه‌ بالایی را برای آموزش و پرورش دارد.

وزیر آموزش و پرورش از پیشنهاد این وزراتخانه به شورای فرهنگ عمومی برای تشكیل شورای كودك خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی اصغر فانی در نشست خبری که در حاشیه افتتاحیه همایش هفته ملی کودک برگزار شد، در پاسخ به سوالی درباره ناظم متخلف گفت: ما برای خانواده‌های آنها با هزینه آموزش و پرورش وکیل گرفته‌ایم و پرونده در این وضعیت به قوه قضاییه محول شد.

وی در پاسخ به سوال دیگری در مورد کودکان بازمانده از تحصیل در کشور اظهار داشت: امروز آمارهای ما نشان می‌دهد که نسبت به سال گذشته ثبت نام برای تحصیل 200 هزار نفر افزایش یافته است که این افزایش‌ها نشان می‌دهد که آموزش و پرورش تلاش خوبی برای کودکان بازمانده از تحصیل داشته است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: ما در روستاها و اقصی نقاط ایران برای تشویق دانش‌آموزان و فعال کردن آنها در جهت تحصیل کارهای خوبی انجام داده‌ایم و از آنها نیز استقبال خوبی شده است که این نشان می‌دهد که فرهنگ عمومی بسیار افزایش پیدا کرده است.

فانی با بیان اینكه ما پیشنهادی به شورای فرهنگ عمومی مبنی بر ایجاد شورای کودک داشته‌ایم، تصریح كرد: از طریق ‌شورای كودك می‌توانیم همکاری و هم‌افزایی خوبی در زمینه کودکان بازمانده از تحصیل داشته باشیم.

وی اضافه كرد: ما در کشور 5 هزار مدرسه داریم که در این مدارس یک تا پنج دانش‌آموز تحصیل می‌کنند و 110 مدرسه داریم که تنها در آنها یک دانش‌آموز و یک معلم وجود دارد که این موضوعات هزینه‌ بالایی را برای آموزش و پرورش دارد.

کد N530326