بروجردی در دیدار با رئیس‌ مجلس اکوادور:

سیاست خارجی ایران گسترش همکاری با کشورهای انقلابی آمریکای‌ لاتین است

مجلس

مواضع اصولی اکوادور در زمینه فلسطین و بحران سوریه و مخالفت با دخالت‌های بیگانه در این منطقه حساس از نقاط مشترک دو کشور در عرصه سیاست خارجی است.

رئیس کمیسیون امنیت‌ ملی مجلس در دیدار با گابرییلا ریبادنیرا با بیان اینکه مواضع اصولی اکوادور در زمینه فلسطین و سوریه قابل تقدیر است، گفت: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران گسترش همکاری با کشورهای انقلابی آمریکای‌ لاتین است.

به‌ گزارش ایلنا، علاء‌الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت‌ ملی و سیاست‌ خارجی مجلس در سفر به اکوادور با گابرییلا ریبادنیرا رئیس مجلس این کشور دیدار و درباره همکاری‌های دو جانبه و تحولات منطقه گفت‌وگو کرد.

وی در این دیدار با ابلاغ درودهای گرم علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران گسترش همکاری با کشورهای انقلابی آمریکای‌ لاتین است که اکوادور یکی از آنهاست.

رئیس کمیسیون امنیت‌ ملی و سیاست‌ خارجی مجلس افزود: مواضع اصولی اکوادور در زمینه فلسطین و بحران سوریه و مخالفت با دخالت‌های بیگانه در این منطقه حساس از نقاط مشترک دو کشور در عرصه سیاست خارجی است.

بروجردی در این دیدار بر ضرورت تقویت روابط و همکاری مجالس دو کشور به صورت دو جانبه و در اتحادیه بین‌المجالس تأکید کرد.

گابرییلا ریبادنیرا رئیس‌ مجلس اکوادور نیز در ادامه این دیدار ضمن تشکر از سفر هیأت اعزامی مجلس شورای اسلامی ایران به این کشور خاطرنشان کرد: اکوادور علاقمند است تا همکاری‌های خود را در بسیاری از زمینه‌ها با جمهوری اسلامی ایران افزایش دهد و دیدار متقابل مسئولان دو کشور، راه مناسبی برای افزایش همکاری‌هاست.

رئیس مجلس ملی اکوادور ادامه داد: اکوادور در حال ساخت شهرک دانش‌بنیان یاچای بوده و علاقمند است در زمینه دانش‌های نوین و همچنین تولید دارو با جمهوری اسلامی ایران همکاری کند.

کد N530290