در پی تماس تلفنی اشرف غنی احمدزی؛

روسای جمهور ایران و افغانستان بر تداوم دوستی میان مردم دو کشور تاکید کردند

ايران,رييس‌جمهور,افغانستان,حسن روحاني

رییس‌جمهور افغانستان در تماس تلفنی، عید سعید قربان را به دکتر حسن روحانی رییس‌جمهور و ملت ایران تبریک گفت. در این مکالمه تلفنی که عصر یکشنبه انجام شد طرفین با تایید ضرورت حسن همجواری، بر تداوم دوستی میان مردم ایران و افغانستان تاکید کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) رییس‌جمهور با بیان رضایت ملت ایران از تشکیل دولت وحدت ملی در کشور همسایه، خواستار تداوم تعهد دو جناح انتخاباتی به یکپارچگی کشور و اقدام در تامین منافع مردم افغانستان شد.

دکتر روحانی با بیان مواضع کشورمان درباره امضای توافق امنیتی، و ذکراین نکته که در هر اقدامی باید منافع مردم در اولویت باشد؛ امنیت را اولین ضرورت دولت وحدت ملی افغانستان برشمرد و گفت: همکاری‌های منطقه ای اصلی‌ترین راه مقابله با تروریسم و افراط‌گری‌های قومی و مذهبی است.

رییس‌جمهور کشورمان با بیان ارتباطات عمیق میان مردم دو کشور، اظهارامیدواری کرد که تعاملات با دیگر کشورها به روابط خوب فی مابین و تداوم دوستی‌ها لطمه نزند.

روحانی در خاتمه برای دولت و ملت دوست و برادر افغانستان آرزوی توفیق و ثبات و امنیت کرد.

اشرف غنی احمدزی رییس جمهوری افغانستان نیز در این تماس تلفنی با طرح مسئله امضای توافق امنیتی گفت: مطمئن باشید هرگونه توافق افغانستان با دیگر کشورها به هیچ عنوان علیه ایران و یا به ضرر ملت شما نخواهد بود.

وی افزود: همانطور که مطرح کردید افراط گری و تروریسم بسیار مهم بوده و باید با کمک همدیگر و دیگر کشورها بر علیه آن اقدام کنیم.

رییس‌ جمهوری افغانستان در خصوص دولت وحدت ملی در آن کشور اظهار کرد: ما دولت وحدت ملی را ادامه خواهیم داد تا ثبات در افغانستان برقرار شود.

انتهای پیام

کد N529931