پیشروی ارتش سوریه در ریف حلب/کردها مانع پیشروی داعش در کوبانی شدند

سوريه,داعش,ارتش

نیروهای کرد مدافع شهر عین العرب سوریه توانستند مانع پیش‌روی افراد مسلح عضو داعش به سمت این شهر شوند. این اتفاق بعد از حملات نیروهای ائتلاف علیه اعضای داعش بود که 35 کشته برجای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از سایت خبری الجزیره، جنگنده‌های ائتلاف بار دیگر اهداف اعضای داعش در شرق سوریه را که نیروهای داعش در تلاش برای ورود به این شهر هستند هدف قرار دادند.

شهر عین‌ العرب در 150 کیلومتری شمال شرق حلب واقع است که کردها به آن «کوبانی» می‌گویند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که حملات عراق منجر به کشته شدن پنج عضو داعش شد. همچنین این حملات مواضع داعش ریف الحسکه واقع در شمال شرق سوریه مورد هدف قرار داد که کشتن 30 عضو داعش شد.

خبرنگار الجزیره اعلام کرد که داعش چهار ورودی را برای نفوذ به روستای استراتژیک حلنج در شرق عین‌العرب صورت داده است اما حملات ائتلاف مانع از تحقق این هدف شد.

داعش اخیرا به برخی از ورودی‌های این شهر تسلط یافته اما نتوانسته به هیچ یک از مناطق آن تسلط پیدا کند.

این در حالی است که درگیری‌ها همچنان بین نیروهای کرد و اعضای داعش در شرق شهر کوبانی ادامه دارد.

اعضای داعش همچنین شدیدترین حمله توپخانه‌ای خود را به عین‌العرب صورت دادند و به گفته خبرنگار الجزیره، فرودگاه این شهر تحت بمباران توپخانه‌ای قرار گرفته است.

براساس گزارش خبرنگار الجزیره، درگیری‌ها در حال حاضر بر تپه‌های استراتژیک این منطقه که همچنان تحت تصرف کردهای سوریه است، ادامه دارد.

در راستای رویارویی با حملات داعش، یگان‌های حمایتی مردم کرد سوریه در بیانیه‌ای متعهد به مقاومت و دفاع شهر کوبانی شدند.

عصمت شیخ فرمانده نیروهای کرد در عین‌العرب تاکید کرده بود که تنها مسافت اندکی باقی مانده است تا اعضای داعش به عین‌العرب وارد شوند.

در این راستا منابع شبکه اسکای نیوز عربی گفتند: صالح محمد رییس حزب اتحادیه دموکرات کرد در سوریه شب گذشته به منظور انجام مذاکرات با احمد داوود اوغلو نخست‌وزیر ترکیه وارد آنکارا شده است.

منابع گفتند: در این مذاکرات کمک‌هایی که ترکیه می‌تواند به کردها بدهد تا این شهر از تصرف اعضای داعش خارج شود و نیز درگیری‌های کنونی در شهر کوبانی بررسی خواهد شد.

همچنین خبرنگار شبکه المیادین گزارش داد که ارتش سوریه توانسته است روستای سیفات در ریف حلب به تصرف خود در آورد.

این در حالی است که ارتش سوریه اردوگاه حندرات را نیز به تصرف خود در آورده و فرمانده نظامی النصره در حلب را به هلاکت رسانده بود.

این رخدادها در میان ادامه درگیری‌ها در اطراف شهر کوبانی بین داعش و نیروهای کرد است.

خبرنگار المیادین خاطرنشان کرد: ارتش سوریه توانست تپه‌های روستای سیفات را نیز به تصرف خود در آورد و در درگیری‌های شهر حلب توانست عمار فرمانده نیروی نظامی النصره را به هلاکت برساند.

انتهای پیام

کد N529108