مجلس پیگیر اجرای طرح اختصاص حقوق بیکاری به تحصیل‌کرده‌های بیکار

مجلس شوراي اسلامي,بيكاري,كميسيون اجتماعي

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از پیگیری مجلس برای اختصاص حقوق بیکاری به افراد تحصیل‌کرده‌ اما، بیکار خبر داد.

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از پیگیری مجلس برای اختصاص حقوق بیکاری به افراد تحصیل‌کرده‌ اما، بیکار خبر داد.

عباس صلاحی ‌در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه مرکزی، با اشاره به این‌که «درصد قابل توجهی از جوانان تحصیل‌کرده در حال حاضر بیکار هستند» گفت: متأسفانه در شرایط کنونی سنگینی ترازوی بیکاری به سمت قشر تحصیل‌کرده است و از طرفی ایجاد ردیف‌های اشتغال برای آنها باید در جهت تحصیلات و مدارج تحصیلی آنها باشد و نمی‌توان از آنها توقع کارگری داشته باشیم.

وی ادامه داد: قاعدتاً تولید شغل برای این قشر از جامعه باید به شکلی انجام گیرد که خودشان بتوانند از طریق تخصیص اعتبارات، سرمایه‌گذاری کنند و در حوزه کاری خود فعالیت داشته باشند چراکه امکان استخدام دولتی این افراد وجود ندارد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس به طرحی در این خصوص در مجلس اشاره کرد و افزود: براساس این طرح برای افرادی که بیکار و متقاضی کارند حقوقی مانند حقوق بیکاری در نظر گرفته می‌شود تا در ادامه از طریق بنگاه‌ها و دستگاه‌های کاریابی شرایط اشتغال آنها فراهم شود.

صلاحی افزود: به صورت جدی پیگیر عملی شدن این طرح هستیم.

انتهای پیام

کد N529058