در جلسه امروز مجمع تشخیص انجام شد؛

گزارش شمخانی از سفر به سوریه و لبنان/بررسی شیوه‌های نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی

سوريه,لبنان,مجمع تشخيص مصلحت نظام,علي شمخاني

در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام ،نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام در دستور کار قرار گرفت و مقرر شد که نظارت با هماهنگی و همکاری قوای سه‌گانه، نیروهای مسلح، صداوسیما و نهادهای عمومی انجام پذیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام که به ریاست آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تشکیل شد، بررسی مغایرت‌ها و عدم انطباق طرح‌ها و لوایح مطرح در کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی با سیاست‌های کلی نظام در دستور کار قرار گرفت و در مورد شیوه‌های نظارتی تصمیم‌گیری شد.

در این جلسه که علاوه بر اکثریت اعضا، رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، رئیس دیوان عدالت اداری و رئیس سازمان بازرسی کل کشور نیز حضور داشتند، پس از ارائه گزارش کمیسیون نظارت مجمع بر حُسن اجرای سیاست‌های کلی نظام و بحث و بررسی‌های اعضا در خصوص شیوه‌های اعمال نظارت مقرر شد که نظارت با هماهنگی و همکاری قوای سه‌گانه، نیروهای مسلح، صداوسیما و نهادهای عمومی انجام پذیرد.

گفتنی است در ابتدای این جلسه، شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی، گزارشی از نتایج سفر اخیر خود به کشورهای سوریه و لبنان را به اطلاع اعضا رساند.

انتهای پیام

کد N528714