دبیرکل جبهه ایستادگی در گفت وگو با ایلنا:

اصولگرایان معلول اشتباهات احمدی نژاد بودند

سیاست داخلی,احمدی نژاد,انتخابات,جبهه ایستادگی,اصولگرایان

در شرایطی که آن تحولات ناخوشایند اقتصادی در کشور صورت گرفت , در وضعیتی که آقای احمدی نژاد به نشان مخالفت با ولی فقیه 11 روز خانه نشین شدند و آن چنان پرونده های تخلف را به جای گذاشتند که هنوز اسنادی از زوایای جدید آن کشف می شود چگونه از دولت ایشان حمایت می کردیم.

دبیرکل جبهه ایستادگی گفت: در اینکه ما از احمدی نژاد حمایت کردیم کسی نمی‌تواند انکار کند. عده‌ای ممکن است بگویند که اشتباهات احمدی نژاد به اسم اصولگرایان زده شده در حالیکه اصلا چنین چیزی نیست. معلول این تخلفات و اشتباهات صورت گرفته در دولت احمدی نژاد اصولگرایان بودند و اکنون لازم است با شجاعت اعتراف به این مهم کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین یدالله حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در واکنش با سخنان اخیر یاران احمدی نژاد مبنی بر اینکه شکست اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری به خاطر عدم حمایت از دولت دهم بود، گفت: امکان چنین موازنه و چنین تحلیلی درباره انتخابات اخیر ریاست جمهوری مبنی بر شکست اصولگرایان به دلیل حمایت نکردن از عملکرد دولت احمدی نژاد وجود ندارد.

دبیرکل جبهه ایستادگی با تاکید بر اینکه باید بین اصولگرایی و اصولگرایان فرق بگذاریم تا در تحلیل و بررسی آن مرتکب اشتباه نشویم، افزود: یک طیفی از اصولگرایان در عرصه سیاسی کشور وارد شدند و اشتباهات زیادی داشتند که بنا بر همین اشتباهات متعدد و مختلف، مردم تشخیص خوبی درباره ایشان و مشخصا دولت آقای احمدی نژاد دادند که چه عملکردی دارند و چه کارنامه‌ای از خود به جا گذاشته‌اند.

وی با اشاره به نقش اصولگرایان در پیروزی احمدی‌نژاد در ادوار انتخابات ریاست جمهوری،خاطر نشان کرد: اگر گلایه و ناراحتی دوستان آقای احمدی نژاد بابت عدم حمایت اصولگرایان از ایشان است، باید گفت ما (اصولگرایان) در هر دو دوره به ویژه در دوره نهم که کارنامه آنچنانی از عملکرد آقای احمدی نژاد در عرصه سیاسی وجود نداشت، حمایت خود را اعلام کردیم.

حبیبی در پاسخ به این سوال که اصولگرایان می‌خواهند آن حمایت را به نوعی نزد اذهان عمومی مرتفع کرده تا دوباره پایگاه اجتماعی خود را تقویت کنند، تاکید کرد: در اینکه ما از احمدی‌نژاد حمایت کردیم کسی نمی‌تواند انکار کند. عده‌ای ممکن است بگویند که اشتباهات احمدی نژاد به اسم اصولگرایان زده شده در حالیکه اصلا چنین چیزی نیست. معلول این تخلفات و اشتباهات صورت گرفته در دولت احمدی نژاد خود اصولگرایان بودند و اکنون لازم است با شجاعت به این مهم اعتراف کنند.

وی ادامه داد: مردم در انتخاب‌ها به شاخص ها و عملکرد ها و نه شعارها نگاه می کنند لذا باید صادقانه عمل کرد که صداقت با مردم تاثیر به مراتب بهتری نزد اذهان عمومی و ملت دارد.

دبیرکل جبهه ایستادگی در پاسخ به این سوال که چرا اصولگرایان در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری غالبا عملکرد دولت احمدی نژاد که برآمده از آرای اصولگرایان بود را مورد انتقاد قرار می‌دادند، تاکید کرد: در شرایطی که آن تحولات ناخوشایند اقتصادی در کشور صورت گرفت، در وضعیتی که آقای احمدی نژاد به نشان مخالفت با ولی‌فقیه 11 روز خانه نشین شدند و آن چنان پرونده‌های تخلف را به جای گذاشتند که هنوز اسنادی از زوایای جدید آن کشف می‌شود، چگونه از دولت ایشان حمایت می کردیم؟

دبیرکل جبهه ایستادگی ادامه داد: در چنین شرایطی بود که برخی اصولگرایان دولت دهم را متفاوت از دولت نهم و برخاسته از خاستگاه تعلقات برخی از نزدیکان آقای احمدی نژاد دانستند.

حبیبی همچنین درباره عملکرد اصولگرایان برای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: هنوز برای اظهار نظر در این زمینه زود است. باید بگذاریم فضاها شفاف‌تر شوند ولی در عین حال جلساتی به صورت غیر علنی برگزار می‌شود که هنوز به نتایج قطعی درباره نحوه ائتلاف ها یا وحدت به نرسیده است.

وی همچنین درباره جلسه وحدت اصولگرایان با محوریت جبهه پایداری دارد، تصریح کرد: جبهه ایستادگی به این نشست دعوت نشده است و این به یکی از همان ایرادات قدیمی بین اصولگرایان برمی‌گردد که هر وقت خودشان وزنه می‌شوند دیگر سراغ سایر جریان‌ها نمی روند که باید چنین بدعت اشتباهی مرتفع شود اگر بنای یک وحدت محکم و جدی داریم.

کد N527800