فرمانده ائتلاف ضدداعش: آموزش مخالفان سوری‌ زمان می‌برد

عراق,سوريه,داعش

فرمانده آمریکایی ائتلاف ضدداعش معتقد است که اکنون فرصتی مناسب برای همکاری‌های گسترده در جنگ حتی میان کشورهایی که نقش دفاعی برعهده گرفته‌اند، به وجود آمده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ژنرال بازنشسته جان آلن، هماهنک‌ کننده ائتلاف ضد داعش در گفتگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان گفت: اکنون یک فرصت و زمان مهمی به وجود آمده تا بسیاری از کشورها با پیشینه‌های متفاوت و دارای این دیدگاه‌ مشترک که داعش تهدیدی برای کل منطقه است مشارکتی در کل منطقه برای انجام تلاش‌ها و دستیابی به یک نتیجه مفید و موثر داشته باشند.

ژنرال آلن همچنین به نقش دولت ایران در مبارزه با گروه داعش پرداخت و گفت: ما به دنبال یک ائتلاف دوجانبه با ایران نیستیم اما ایران منافع جدی و روابط قوی در عراق دارد که داعش می‌تواند تهدیدی برای منافع ایران در عراق باشد.

به گفته آلن، ایران می‌تواند نقشی سازنده در حمایت از عراقی‌ها و ایجاد فرصتی برای دولت حیدر العبادی،‌نخست‌وزیر عراق و تمامی اهل تسنن، کردها و همه عراقی‌ها ایجاد کند.

آلن افزود: سیاست ما بسیار آشکار است اینکه از دولت سوریه در این تلاش‌ها استقبالی نخواهد شد و دولت بشار اسد در این میان نقشی نخواهد داشت.

این ژنرال بازنشسته افزود: جنگ با داعش و روند آموزش نیروهای میانه‌رو مخالف سوری ممکن است سال‌ها طول بکشد اما این یک روند درست است که نتیجه خواهد داد.

انتهای پیام

کد N526913