اوجالان نسبت به اوضاع کوبانی و پایان روند صلح پ.ک.ک با آنکارا هشدار داد

تركيه

رهبر پ.‌ک.ک نسبت به وقوع کشتار در منطقه کردنشین کوبانی سوریه و به پایان رسیدن روند صلح میان این حزب و دولت ترکیه هشدار داد.

رهبر پ.‌ک.ک نسبت به وقوع کشتار در منطقه کردنشین کوبانی سوریه و به پایان رسیدن روند صلح میان این حزب و دولت ترکیه هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت خبری المیادین، عبدالله اوجالان، رهبر حزب کارگران کردستان ترکیه(پ.ک.ک) در بیانیه‌ای که از زندان صادر کرد، عنوان داشت: در صورتی که نیروهای داعش دست به کشتار ساکنان منطقه مرزی کوبانی بزنند روند مذاکرات و روند صلح میان کردها و دولت ترکیه به پایان می‌رسد.

نیروهای تشکیلات تروریستی داعش در حال حاضر منطقه کردنشین کوبانی را از دو هفته قبل تاکنون تحت محاصره خود درآوردند به‌طوری که نزدیک به 150 هزار کرد سوری خانه‌های خود را ترک کرده و به ترکیه فرار کرده‌اند.

اوجالان تأکید کرد: چنانچه شاهد وقوع کشتار ساکنان این منطقه باشیم روند صلح میان ما و آنکارا به پایان می‌رسد. از مردم ترکیه که نمی‌خواهند شاهد از بین رفتن روند صلح دوجانبه باشند می‌خواهم به وظایف خود در قبال کوبانی عمل کنند.

رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه مذاکرات صلحی را از سال 2012 با رهبر حزب کارگران کردستان ترکیه با هدف پایان بخشیدن به درگیری‌های مسلحانه 30 ساله میان دو طرف آغاز کرد.

انتهای پیام

کد N526723