ادامه حملات به مواضع داعش در سوریه/ ربوده شدن سربازان ترک محافظ آرامگاه سلیمان‌شاه

سوريه,تركيه,داعش

در حالی که دو انفجار شدید در شهر حمص سوریه بیش از 150 کشته و زخمی به جا گذاشت، جنگنده‌های ائتلاف نیز مواضع داعش را در این کشور هدف قرار دادند که احتمال قربانی شدن غیر نظامیان در این حملات وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه المیادین، به دنبال وقوع دو انفجار شدید در شهر حمص سوریه دست کم 49 تن کشته و 105 تن دیگر زخمی شدند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که یکی از این انفجارها انتحاری بوده و دیگری توسط یک بمب دستی در شهر حمص که اکثریت ساکنان آن هواداران دولت بشار اسد، رییس جمهور سوریه هستند صورت گرفت.

در میان کشته شدگان این دو انفجار 41 کودک نیز به چشم می‌خورد. از سوی دیگر دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که نیروهای گروه تروریستی داعش 7 مرد و 3 زن در یک منطقه کردنشین در شمال سوریه را سر بردیدند که گفته می‌شود با هدف ترساندن ساکنان این منطقه صورت گرفته است.

در همین حال ارتش سوریه توانست حمله گروه‌های مسلح که تلاش داشتند مواضع آن‌ها را در منطقه عسال الورد در منطقه القلمون را مورد هدف قرار دهند خنثی کرد. در جریان این درگیری‌ها 10 تن از افراد مسلح کشته و 20 تن دیگر زخمی شدند.

ارتش سوریه همچنین یکی از مقرهای رهبری و مواضع گروه‌های مسلح در منطقه داریای شرقی در ریف دمشق را مورد هدف قرار دادند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه نیز اعلام کرد درگیری‌های بسیار خشونت‌باری میان نیروهای داعش و افراد مسلح کرد در منطقه غربی شهر کردنشین کوبانی سوریه به وقوع پیوسته است.

شبکه خبری اسکای نیوز نیز گزارش داد که داعش به یک کیلومتری شهر کوبانی رسیده است و این درگیری‌ها میان دو طرف ادامه دارد.

شبکه خبری المنار نیز گزارش داد که نیروهای داعش تعدادی از نگهبانان ترک آرامگاه سلیمان شاه، در شمال شرق حلب را گروگان گرفته‌اند. ترکیه پیشتر اعلام کرده بود که تعرض به این آرامگاه که متعلق به پادشاه امپراتوری عثمانیست و در خاک سوریه قرار دارد، خط قرمز آنکاراست.

از سوی دیگر جنگنده‌های وابسته به ائتلاف علیه داعش به رهبری آمریکا تعدادی از مواضع این گروه تروریستی در منطقه شرقی شهر کوبانی را مورد هدف قرار دادند که در جریان آن تعدادی کشته شدند.

شبکه المیادین نیز گزارش داد که نیروهای گروه تروریستی جبهه النصره مواضع خود را در منطقه تلبیسه واقع در شمال حمص از ترس حملات هوایی ائتلاف، ترک کرده است.

همچنین جنگنده‌های این ائتلاف مواضع داعش در نزدیکی روستای کیکان واقع در شرق کوبانی را مورد هدف قرار دادند.

خبرنگار شبکه المیادین نیز گزارش داد که ارتش سوریه توانست 2 منطقه استراتژیک کتف الغنه و کتف الغدر در اطراف ضریح حضرت یونس در منطقه اللاذقیه را به دست بگیرد.

انتهای پیام

کد N526585