رییس جمهوری در دیدار با پدر شهیدان عابدی:

از دیدار با خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان، روحیه و قوت می‌گیرم

دولت

حسن روحانی با تجلیل از فداکاری و ایثارگری خانواده شهدا گفت: از دیدار با خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان، روحیه و قوت می‌گیرم و این دیدارها باعث برکت برای دولت است.

به گزارش مهر، رییس جمهوری در ادامه دیدارهای خویش با خانواده شهیدان، با اسدالله عابدی پیرمرد با پدر سه شهید دیدار کرد.

رییس‌ جمهوری با بیان اینکه اگر ایثار، فداکاری، اخلاص و پیروی از فرمان امام نبود دشمنان همه چیز را از ما گرفته بودند، اظهار داشت: دشمنان ما کسانی نیستند که به حد و مرزی قایل باشند، اگر راه را پیش روی خود باز ببیند تا آخر جلو می‌آیند.

دکتر روحانی تصریح کرد: هشت سال ایستادگی و فداکاری رزمندگان اسلام و خانواده آنان، درسی برای متجاوزان و قدرت‌های بزرگ بود که بدانند ملت ایران با سلاح ایمان و اراده خود در برابر هر نوع حربه دشمنان پیروز است.

رییس‌ جمهوری با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران نقش مهمی در منطقه داشته و دارد، اظهار داشت: پرچمی که ملت ایران به دنبال انقلاب اسلامی به اهتزاز در آورده سایر ملت‌ها را هم بیدار کرده و امروز آثار آن را می‌توان در همه جای دنیا مشاهده کرد.

روحانی گفت: دشمنان در اوایل پیروزی انقلاب به زعم خود قصد داشتند با حمله‌ای وسیع و گسترده، کار انقلاب اسلامی را تمام کنند، اما آنچه توانست آنها را مأیوس کند و همه ملت را در برابر دشمنان بسیج کرد، نفس گرم امام(ره) بود. امام راحل با نفس گرم خویش همه مردم را در مسیر فداکاری و ایثار قرار دادند.

رییس‌ جمهوری افزود: مردم با انگیزه دینی و برای رضای خدا به میدان آمدند و زمانی که این روحیه وجود داشته باشد دیگر ترس از دشمنان معنا ندارد.

دکتر روحانی با تأکید بر ادامه راه شهدا و امام راحل و رهبری عزیز انقلاب تصریح کرد: بعد از امام(ره) مقام معظم رهبری همان راه را ادامه دادند و بی‌تردید با ادامه همین راه، از پیچ‌ها و گردنه‌ها عبور خواهیم کرد.

رییس‌ جمهوری افزود: ملت ایران همانند روز اول شروع نهضت، با نشاط و شور و شعور در صحنه حضور دارند و امروز خیلی‌ها در جهان، عظمت انقلاب و ملت بزرگ ایران را درک کرده‌اند.

در این دیدار که در فضایی صمیمی و با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی معاون رییس‌جمهوری در امور ایثارگران و رییس بنیاد شهید و حسین فریدون دستیار ارشد رییس جمهوری برگزار شد، لوح تقدیری به رسم یادبود از سوی رییس جمهوری به این جانباز سرافراز دفاع مقدس اهدا شد.

گرچه دیدار رییس جمهوری از خانواده شهیدان عابدی سرزده بود ولی مردم محله که متوجه حضور دکتر روحانی در محله خود شده بودند پشت در خانه حاج اسدلله عابدی تجمع کرده بودند و با شعارهای انقلابی و حماسی تشکر و قدردانی خود را از رییس جمهوری ابراز می کردند .
حسن روحانی نیز با حضور در میان مردم صمیمی این منطقه با آنان گفتگو و به ابراز احساساتشان پاسخ داد.