روایت دیدار روحانی با حاج اسدلله؛ پدر شهیدان عابدی

جنگ,رييس‌جمهور,حسن روحاني,شهيد,دفاع مقدس,خانواده شهدا و جانبازان,هفته دفاع مقدس

رییس‌جمهور در ادامه دیدارهای مستمر خویش با خانواده شهیدان، راهی جنوب شهر و کوچه پس کوچه‌های میدان خراسان در تهران شد تا با اسدالله عابدی پیرمرد با صفا و زنده دلی دیدار کند که سه فرزند برومند خود را تقدیم انقلاب و اسلام کرده است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) اگرچه منزل حاج اسدلله پدر شهیدان علی ،حسن و ابوالفضل عابدی به ظاهر کوچک بود ولی در درون آن پدری زندگی می کرد که دلی به وسعت آسمان و به صفا و زلالی چشمه ساران داشت و وقتی رییس‌جمهور با مهربانی و صمیمیت در کنار وی قرار گرفت و از او خواست تا از فرزندانش بگوید بلافاصله بغض گلویش را گرفت و چشمانش بارانی شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با تجلیل از فداکاری و ایثارگری خانواده شهدا گفت: از دیدار با خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان ، روحیه و قوت می‌گیرم و این دیدارها باعث برکت برای دولت است و دعای این عزیزان ،دولت را در برابر همه بدخواهان و دشمنان پیروز می‌کند.

وی با بیان این‌که «اگر ایثار، فداکاری ، اخلاص و پیروی از فرمان امام نبود دشمنان همه چیز را از ما گرفته بودند» اظهار کرد: دشمنان ما کسانی نیستند که به حد و مرزی قایل باشند اگر راه را پیش روی خود باز ببیند تا آخر جلو می‌آیند.

وی تصریح کرد: هشت سال ایستادگی و فداکاری رزمندگان اسلام و خانواده آنان ، درسی برای متجاوزان و قدرت‌های بزرگ بود که بدانند ملت ایران با سلاح ایمان و اراده خود در برابر هر نوع حربه دشمنان پیروز است.

رییس‌جمهور با اشاره به این‌که «جمهوری اسلامی ایران نقش مهمی در منطقه داشته و دارد» اظهار کرد: پرچمی که ملت ایران به دنبال انقلاب اسلامی به اهتزاز درآورده سایر ملت‌ها را هم بیدار کرده و امروز آثار آن را می‌توان در همه جای دنیا مشاهده کرد.

وی گفت: دشمنان در اوایل پیروزی انقلاب به زعم خود قصد داشتند با حمله‌ای وسیع و گسترده، کار انقلاب اسلامی را تمام کنند، اما آن‌چه توانست آن‌ها را مأیوس کند و همه ملت را در برابر دشمنان بسیج کرد، نفس گرم امام(ره) بود. امام راحل با نفس گرم خویش همه مردم را در مسیر فداکاری و ایثار قرار دادند.

وی افزود: مردم با انگیزه دینی و برای رضای خدا به میدان آمدند و زمانی که این روحیه وجود داشته باشد دیگر ترس از دشمنان معنا ندارد.

روحانی با تأکید بر ادامه راه شهدا و امام راحل و رهبری عزیز انقلاب تصریح کرد: بعد از امام(ره) مقام معظم رهبری همان راه را ادامه دادند و بی‌تردید با ادامه همین راه ،از پیچ‌ها و گردنه‌ها عبور خواهیم کرد.

وی افزود: ملت ایران همانند روز اول شروع نهضت، با نشاط و شور و شعور در صحنه حضور دارند و امروز خیلی‌ها در جهان ،عظمت انقلاب و ملت بزرگ ایران را درک کرده‌اند.

در این دیدار که در فضایی صمیمی و با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی معاون رییس‌جمهوری در امور ایثارگران و رییس بنیاد شهید و حسین فریدون دستیار ارشد رییس‌جمهوری برگزار شد، لوح تقدیری به رسم یادبود از سوی رییس جمهور به این جانباز سرافراز دفاع مقدس اهدا شد.

گرچه دیدار رییس جمهوری از خانواده شهیدان عابدی سرزده بود ولی مردم محله که متوجه حضور دکتر روحانی در محله خود شده بودند پشت درب خانه حاج اسدلله عابدی تجمع کرده بودند و با شعارهای انقلابی و حماسی تشکر و قدردانی خود را از رییس جمهورابراز می‌کردند.

مردمی که به صورت چشم‌گیر در محل حضور رییس‌جمهور حاضر شده بودند با دیدن دکتر روحانی با ذکر صلوات و با گفتن روحانی تشکر تشکر و روحانی خوش آمدی ،خوشحالی و شادمانی خود را از دیدار رییس جمهور خود ابراز کردند.

روحانی نیز با حضور در میان مردم صمیمی این منطقه با آنان گفت و گو و به ابراز احساسات‌شان پاسخ داد.

انتهای پیام

کد N526438