نماینده مبارکه:

هیات دولت نمی‌تواند تقسیمات کشوری را نادیده بگیرد

نماینده‌ی مردم مبارکه گفت: درشرایطی که در کشور قانون حاکم است و طبق قانون باید تقسیمات کشوری رعایت شود هیات دولت نمی‌تواند خلاف این امر اقدام کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی ایرانپور در نطق پیش از دستور خود با مضحک خواندن سیاست‌های آمریکا خاطرنشان کرد:‌ آنها از یک سو با عوام فریبی اعلام می‌کنند که قصد مبارزه با داعش را دارند و با زبان دیگر هم صحبت از مذاکره با ایران را می‌کنند، چه خوب است که مردم ایران تمام این شیطنت‌های آمریکا را می‌شناسند.

وی خطاب به رئیس جمهور گفت: ضمن تقدیر از اتخاذ مواضع اصولی شما همانطور که تاکنون بارها گفته‌ایم مشکل پرداخت حقوق بازنشستگان صندوق فولاد کشور شامل فولادمبارکه و ذوب آهن اصفهان هنوز حل نشده است و کشاورزان ما نیز از رعایت نکردن عدالت در پرداخت خسارت‌های مربوط به خشکسالی در مناطق مختلف کشور به ویژه شرق و غرب اصفهان گلایه دارند.

ایرانپور با بیان اینکه بی‌توجهی به حق آبه داران زاینده رود از مطالبات کشاورزان اصفهان است تاکید کرد:‌ دلیل متوقف کردن غیر قانونی تقسیمات کشوری از سوی دولت چیست؟ این سوالی است که من از رئیس جمهور دارم، همچنین می‌پرسم که چرا توجهی به آمار بالای 15.2 درصدی بیکاری در شهرستان مبارکه نمی‌شود این در حالی است که مردم ما همچنان منتظر اقدامات جدی دولت در ارتقاء نمایندگی‌های محیط زیست ، اوقاف و امور خیریه ، میراث فرهنگی و گردشگری نیز هستند.

وی ادامه داد: آقای روحانی متاسفانه علی رغم قول‌های مکرردولت قبلی و فعلی همچنان مشکل بیمه ومالیات ساکنان شهرهای جدید اصفهان و شهر جدید مجلسی حل نشده است.

نماینده‌ی مردم مبارکه خطاب به رئیس قوه قضاییه و وزیر دادگستری گفت: از این عزیزان انتظار داریم که موضوع تخصیص اعتبار برای تکمیل ساختمان دادگستری مبارکه و تکمیل کادر اداری و قضایی این دادگستری را بررسی کنند.

وی خاطر نشان کرد:‌ همچنین نگرانی خود را نحوه توسعه اردوگاه کار درمانی اسد آباد مبارکه اعلام می‌کنم؛ با وجود ظرفیت این اردوگاه در رابطه با زندانیان، استانداردها رعایت نشده است.

ایرانپور خطاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار تسریع در شبانه روزی شدن درمانگاه شهرستان مبارکه شد و افزود: لازم است تا اعتبار کافی جهت احداث ساختمان‌های اداره‌ی بیمه سلامت و بازنشستگان تامین اجتماعی صورت گیرد.

این نماینده‌ی مجلس، وزیر راه و شهرسازی را خطاب قرار داد و تاکید کرد: توجه جدی باید به مشکلات پایانه‌ی حمل و نقل مبارکه و رانندگان عزیز این شهرستان صورت گیرد وعلاوه بر آن در تکمیل عملیات جاده‌ی 4 بانده‌ی امام رضا (ع) مبارکه نیز اقدامی صورت گیرد، همچنین لازم است تا اقداماتی در جهت روشنایی جاده اصفهان به مبارکه انجام شود.

وی با بیان این که تسریع در ارائه مجوز اورژانس 115 شهر کرکه ورد باید مد نظر قرار گیرد وزیر بهداشت و درمان راخطاب قرار داد و افزود: اختصاص اعتبار برای تجویز درمانگاههای شهری و روستایی و توجه بیشتر به مشکلات معیشتی کارکنان زحمتکش بهداشت ودرمان را از شما می‌خواهیم .

نماینده‌ی مردم مبارکه خطاب به وزیر ورزش و جوانان گفت: باید در واگذاری ورزشگاههای شهرهای زیباشهر به شهرداری این شهر تسریع شود.

وی خطاب به رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست تاکید کرد: باید هر چه سریعتر در جهت پایش جدید میزان آلاینده‌های صنایع مستقر شهرستان مبارکه اقدام شود و دراین زمینه گزارشی کارشناسی و منطقی که به دور از هر گونه فشارهای سیاسی باشد انجام شود.

ایرانپور خطاب به وزیر کشور خاطر نشان کرد:‌ لازم است تا قانون فعلی تقسیمات کشوری رعایت شود و دلیلی وجود ندارد وقتی که قانون در کشور حاکم است هیات دولت این قانون را لغو کند، ما انتظار داریم تا هیات رئیسه مجلس و اداره‌ی کل قوانین به این موضوع توجه کند.

وی در پایان درخواست ارتقاء جایگاه فرمانداری شهرستان مبارکه و فرماندهی انتظامی شهرستان را مطرح کند.

انتهای پیام

کد N525302