وزیرخارجه سوریه: آمریکا فقط می‌خواهد گروه تروریستی دیگری جایگزین داعش کند

سوريه,داعش

وزیر خارجه سوریه می‌گوید: آمریکا و همپیمانانش خواهان مبارزه با داعش نیستند، بلکه می‌خواهند داعش را با گروه تروریستی دیگری عوض کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ولید معلم، وزیر خارجه سوریه در مصاحبه با شبکه المیادین عنوان داشت: تمام جهان باید به اراده مردم سوریه که تقریبا با توافق کامل بشار اسد را به عنوان رئیس‌ جمهور خود برگزید، احترام بگذارد.

وزیر خارجه سوریه تردید خود را نسبت به نیت آمریکا و همپیمانانش برای از بین بردن داعش اظهار کرد و گفت: آنها در طول بحران سوریه این گروه‌های تروریستی را که افکار رادیکالیستی در پیش گرفته‌اند،‌ آموزش دادند و از آنها حمایت مالی کردند. در مورد داعش نیز همین کارها را کردند. آنها خواهان مبارزه با داعش نیستند، بلکه می‌خواهند آن را با داعش دیگری عوض کنند که این اقدام مضحک است.

این مقام سوری تصریح کرد: ارتش سوریه و مردم این کشور با این گروه‌های تندرو مقابله کرده و می‌کنند. اگر حامیان این گروه‌ها به این روش ادامه دهند، در واقع با این کار تمام تلاش خود را برای ریختن خون مردم سوریه می‌کنند و راه حل سیاسی را از بین می‌برند چرا که آنها بار دیگر یک داعش دیگری را می‌سازند.

وی تاکید کرد: با مخالفان داخلی که اولویت را همان مبارزه با تروریسم می‌دانند و بر لزوم مشارکت در ساخت آینده سوریه تاکید دارند، می‌توان راه حل سیاسی را ایجاد کرد؛ نه با آن افرادی که از خارج دستور می‌گیرند و در هتل‌های پنج ستاره می‌نشینند.

ولید معلم خاطرنشان کرد: تمام کسانی که به خواست مردم سوریه که در انتخابات ریاست جمهوری نشان داده شد، احترام نمی‌گذارند، به حصول راه کار سیاسی نیز تمایلی ندارند. آنها از سه سال قبل عادت کرده‌اند که با همان زبان سخن بگویند و تغییری در فرهنگ آنها حاصل نمی‌شود.

رئیس دستگاه دیپلماسی سوریه تاکید کرد: موضع دمشق این است که هرکس که خواهان راه حل سیاسی در سوریه است، باید به اراده مردم سوریه احترام بگذارد و این اراده که مردم آن را ابراز کردند، واضح و مشخص است و هرکس که برخلاف این را بگوید، خواهان راه حل سیاسی در سوریه نیست.

انتهای پیام

کد N524101