لاریجانی مطرح کرد

بررسی قلمروهای جدید روابط اقتصادی بین ایران و ایرلند

مجلس شوراي اسلامي

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدار و گفت‌وگوی خود با رییس مجلس ایرلند، از بررسی قلمروهای جدید برای گسترش روابط اقتصادی دو کشور در این دیدار خبر داد.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدار و گفت‌وگوی خود با رییس مجلس ایرلند، از بررسی قلمروهای جدید برای گسترش روابط اقتصادی دو کشور در این دیدار خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی پس از دیدار و گفت‌وگو با شان بارت رییس مجلس ایرلند در یک نشست خبری مشترک ضمن ابراز خرسندی از حضور رییس پارلمان ایرلند در ایران، اظهار کرد: ما در این دیدار مذاکرات خوبی با یکدیگر داشتیم هم در زمینه همکاری‌های پارلمانی و هم توسعه روابط اقتصادی بین دو کشور. البته از گذشته هم روابط اقتصادی تا حدی وجود داشت اما امروز قلمروهای دیگری که بتواند در حوزه اقتصادی فعال شود مورد بررسی قرار گرفت.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی مساله هسته‌ای ایران در مذاکره با رییس مجلس ایرلند، گفت: ایرلند جزئی از اتحادیه اروپاست و ما نگاه این کشور را در زمینه صلح‌طلبی در منطقه نزدیک‌تر به واقعیت می‌بینیم.

وی ادامه داد: در این دیدار ضمن تشریح مذاکرات هسته‌ای، مسائل مهم منطقه نیز مورد بحث قرار گرفت که شرایط خاصی پیدا کرده خصوصا نوع مبارزه با تروریسم که باید عاقلانه‌تر و دقیق‌تر صورت گیرد.

لاریجانی تاکید کرد: ما مذاکرات خوب و ارزشمندی با رییس پارلمان ایرلند داشتیم و نگاه ایشان به حل و فصل مسائل را می‌پسندیم و برای آن ارزش قائلیم.

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین ابراز امیدواری کرد که مذاکرات رییس پارلمان ایرلند با اعضای گروه دوستی در پارلمان ایران و سایر مقامات کشور بتواند دستاوردی قوی برای گسترش روابط دو کشور را در پی داشته باشد.

وی در پایان از همتای ایرلندی خود برای پذیرش دعوت جهت سفر به ایران قدردانی کرد.

انتهای پیام

کد N523752