محمدی:

سازمان اوقاف امانتدار موقوفات و بقاع متبرکه است

وقف,سازمان اوقاف,امامزاده

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه تاکید کرد: سازمان اوقاف، امانتدار موقوفات و بقاع متبرکه است.

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه تاکید کرد: سازمان اوقاف، امانتدار موقوفات و بقاع متبرکه است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی طی سخنانی در همایش کارکنان ادارات تحقیق سازمان اوقاف، با بیان این‌که «هر عملی را که انسان انجام می‌دهد خداوند بر آن ناظر است» گفت: موقوفات و نذور در دست ما امانت است و باید در هر حال و موقعیتی نظارت کنیم تا خدای ناکرده حیف و میلی در آن صورت نگیرد.

وی با بیان این‌که «اداره تحقیق سازمان اوقاف قوی‌ترین جایگاه را در سازمان دارد» گفت: این اداره باید با قوت و علم و درایت در زمینه موقوفات متصرفی و غیرمتصرفی، بقاع متبرکه و امامزادگان به وظایف قانونی خود عمل کند.

محمدی تصریح کرد: عمل به وظایف در اداره تحقیق به معنای مچ‌گیری نیست بلکه تلاش برای کمک کردن به مدیران سازمان در جهت تصحیح وظایف قانونی است.

رئیس سازمان اوقاف افزود: باید ذهنیت متولیان را نسبت به مصوبه هیات وزیران درخصوص شفافیت عملکرد مالی سازمان اوقاف و ثبت این عملکرد در سامانه جامع روشن کرد.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف تاکید کرد: طبق قانون سازمان اوقاف و امور خیریه باید در کل کشور برای تمامی موقوفات و بقاع متبرکه در سال 92 مفاصا حساب صادر کند و تدبیر این امر بر عهده اداره تحقیق سازمان است.

انتهای پیام

کد N522602