استقبال مالکی از تشکیل ائتلاف ضد داعش

عراق,نوري المالكي,داعش

نوری مالکی با تایید موافقت عراق با طرح ائتلاف ضد داعش احترام به تمامیت ارضی عراق و پیروی از توافقنامه عراق، آن را گامی خوب برای مبارزه با تروریسم دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری سومریه نیوز، نوری مالکی، معاون رئیس‌جمهوری عراق، ائتلاف ضد تروریسیم را گامی خوب و درست دانست و بر ضرورت عدم تاثیرگذاری آن بر تمامیت ارضی این کشور و یا دخالت در اوضاع سیاسی آن تاکید کرد.

نوری مالکی در یک کنفرانس در استان بابل، اعلام کرد: داعش به خطری نه‌ تنها برای عراق، سوریه، یمن، لیبی و لبنان بلکه برای تمامی جهان و حتی پاریس، لندن و واشنگتن تبدیل شده و همه از گسترش این گروه تروریستی می‌ترسند.

وی در ادامه از اینکه این کشور سال‌ها به تنهایی به مقابله با تروریسم رها شده بود، ابراز تاسف کرد و گفت: با وجود حمایت‌های سیاسی در رسانه‌ها، ما در این مقابله تنها بودیم.

معاون رئیس‌جمهوری عراق گفت: برخی از کشورهایی که عراق با آن‌ها قراردادهای تسلیحاتی داشت، در حالی که ما الان در وسط جنگ هستیم و طبیعتاً به سلاح، تجهیزات نظامی و مهمات نیاز داریم، قراردادهای خود را متوقف کرده‌اند.

وی تاکید کرد که ریاست‌های سه‌ گانه عراق از ائتلاف ضد داعش براساس بندهای توافقنامه عراق و آمریکا و اینکه بر تمامیت این کشور تاثیر نگذارد و به اوضاع سیاسی عراق آسیب نزد، استقبال می‌کنند.

مالکی در ادامه با اشاره به تظاهرات حامیانش گفت: از نظر قانونی و بر اساس دموکراسی هیچ مانعی برای شرکت در تظاهرات وجود ندارد اما ما شنیده‌ایم که عده‌ای قصد دارند این به تظاهرات رنگ و بوی ضد حکومتی بدهند.

وی از تظاهرکنندگان خواست به دولت عراق فرصت دهند در این راستا اقداماتی را انجام دهد و در سایه وضعیت امنیتی نامناسب عراق تحت تاثیر این تظاهرات قرار نگیرند.

انتهای پیام

کد N522046