حمله پلیس هنگ‌کنگ به حامیان دمکراسی

معترضان حامی دموکراسی هنگ‌کنگ امروز (دوشنبه) راهپیمایی‌های خود را در سراسر این دولت شهر گسترش داده، درخواست‌ها برای متفرق شدن را نادیده گرفته و در مقابل شلیک گاز اشک‌آور و گلوله پلاستیکی پلیس مقاومت کردند.

حمله پلیس هنگ‌کنگ به حامیان دمکراسیمعترضان حامی دموکراسی هنگ‌کنگ امروز (دوشنبه) راهپیمایی‌های خود را در سراسر این دولت شهر گسترش داده، درخواست‌ها برای متفرق شدن را نادیده گرفته و در مقابل شلیک گاز اشک‌آور و گلوله پلاستیکی پلیس مقاومت کردند.

 

 

 

ماموران پلیس هنگ‌کنگ تلاش کردند تا با معترضان که در یکی از بزرگراه‌های پر رفت و آمد نزدیک به ساختمان دولت تجمع کرده بودند، مذاکره کنند. چین این اعتراضات را غیر قانونی خواند و از سرکوب معترضان توسط دولت هنگ‌کنگ استقبال کرد. این درگیری‌ها تصویر هنگ‌کنگ را به عنوان یک مرکز مالی امن متزلزل می‌کند و خطرات تغییر موضع علیه دولت شی جینپینگ، رئیس‌جمهوری چین را افزایش داده است.
این اعتراضات گسترده تاکنون بزرگترین چالش برای تصمیم پکن در مورد عدم انتشار فهرست نامزدها برای انتخابات رهبر هنگ‌کنگ در سال 2017 میلادی محسوب می‌شود. نامزدهای این انتخابات نیز باید توسط پکن انتخاب شود؛ اقدامی که بسیاری از ساکنان هنگ‌کنگ آن را به عنوان خلف وعده نسبت به دموکراسی‌های بیشتر در این دولت شهر تلقی می‌کنند.

5252

کد N522010