قاضی ناظر بر زندان مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ:

با اقدامات فرهنگی می‌توان از بازگشت مجدد مددجو به زندان جلوگیری کرد

زندان,قوه قضاييه

قاضی ناظر بر زندان مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ بر لزوم توسعه و گسترش هر چه بیشتر اقدامات فرهنگی و آموزشی جاری در زندان‌ها تاکید کرد.

قاضی ناظر بر زندان مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ بر لزوم توسعه و گسترش هر چه بیشتر اقدامات فرهنگی و آموزشی جاری در زندان‌ها تاکید کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سومین جلسه ستاد اقامه نماز مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ با هدف همفکری، هم‌اندیشی و تبادل افکار روحانیون و قاضی ناظر بر زندان در راستای اقدامات فرهنگی تربیتی و آموزشی تشکیل شد.

در ابتدای این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین مقصود پناهیان رییس امور فرهنگی با تاکید بر اهمیت اقامه نماز جماعت در اندرزگاه‌ها، گزارش مختصری را از عملکرد ستاد اقامه نماز مجتمع ارائه کرد.

در ادامه قناعت کار، قاضی ناظر بر زندان مجتمع با ابراز رضایت از عملکرد واحد فرهنگی مجتمع و کسب تقدیرنامه از معاون اول قوه قضائیه و همچنین کسب رتبه برتر آموزشی کشوری با اشاره بر رسالت روحانیون در اصلاح و تربیت مددجویان و ایجاد زمینه های بازگشت مددجویان به اجتماع، بر لزوم توسعه و گسترش هر چه بیشتر اقدامات فرهنگی و آموزشی جاری در زندان‌ها تاکید کرد.

وی با اشاره بر تکرار جرم و بازگشت مجدد عده‌ای از مددجویان به زندان گفت: امیدواریم با اقدامات فرهنگی در سطح جامعه و بازپروری مددجویان بر مبنای آموزه های دینی و تغییر کم و کیف نگرش زندانی در خصوص کسب روزی حلال از مجاری شرعی و قانونی در طول اقامت در زندان، دیگر شاهد تکرار جرم از سوی مددجویان نباشیم.

قاظی ناظر بر زندان با اشاره به آموزه‌های دینی افزود: دادن امید به زندگی به مددجویان در لابلای آموزش های فرهنگی در مسیر اصلاح و تربیت آنها نقش موثری دارد و آنان را از آثار و برکات امید به فضل و رحمت خداوند و جبران گذشته در سایه عملکرد موثر و تاثیر گذار بهره مند می‌سازد.

انتهای پیام

کد N521564