اوباما: آمریکا در ارزیابی تهدید داعش اشتباه کرده است

باراک اوباما گفت، سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا میزان تهدید جریان تروریستی داعش را در عراق و سوریه درست ارزیابی نکرده بودند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه با خبرنگار شبکه خبری سی‌بی‌اس آمریکا گفت، این کشور خطر جریان تروریستی داعش را در عراق و سوریه درست ارزیابی نکرده بود.

رئیس‌جمهوری آمریکا در ادامه گفت، سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا همچنین در ارزیابی وضعیت ارتش عراق در مقابله با جریان داعش نیز اشتباه کردند.

اوباما تصریح کرد، تروریست‌ها از درگیری‌های سوریه در پی جنگ داخلی در این کشور نهایت استفاده را کردند و داعش را به راه انداختند و توانستند نیروهای تازه‌ای جذب کنند.

رئیس‌جمهوری آمریکا با تایید سخنان جیمز کلپر، مدیر سازمان ملی اطلاعاتی این کشور، گفت، شدت خطر تروریست‌های داعش در سوریه دست‌ کم گرفته شد.

جیمز کلپر پیش از این در مصاحبه با خبرنگار روزنامه آمریکایی"واشنگتن پست گفته بود، دولت آمریکا حدس نمی‌زد جریان تروریستی داعش چنین موفقیتی به دست آورد. او همچنین گفته بود که دولت آمریکا حدس نمی‌زده ارتش عراق به این سادگی در مقابل تروریست‌های داعش شکست بخورد.

انتهای پیام

کد N521265