حضور شریعتمداری در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور جدید افغانستان

رييس‌جمهور,افغانستان,محمد شريعتمداري

معاون اجرایی رئیس‌جمهور فردا صبح به‌منظور شرکت در مراسم تحلیف اشرف غنی احمدزی، رئیس‌جمهور جدید افغانستان عازم این کشور می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمد شریعتمداری به نمایندگی از طرف رئیس‌جمهور کشورمان در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور جدید افغانستان شرکت می‌کند.

شریعتمداری در این سفر یک روزه با رئیس‌جمهور جدید این کشور و نیز با دکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت جدید افغانستان و حامدکرزی رئیس‌جمهور سابق این کشور نیز دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور در آستانه سفر به افغانستان در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی دولت ضمن اعلام این خبر گفت: کشور دوست و برادر افغانستان، با یک توافق ارزشمند که نشانگر ظرفیت و توانمندی قابل ملاحظه این کشور است از مشکلات کنونی خارج شده و می‌رود تا به شرایط مطلوب برسد.

محمد شریعتمداری با بیان اینکه صلح و ثبات و آرامش در کشور دوست و همسایه ما، افغانستان، همواره مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران بوده و خواهد بود، تصریح کرد: صلح و ثبات افغانستان موجبات همکاری‌های بیشتر اقتصادی و فنی را بین دو کشور فراهم می‌کند.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور با اعلام آمادگی کشورمان برای مشارکت اقتصادی در افغانستان خصوصا در انتقال تجارب در حوزه‌های مختلف، از طریق شرکت‌های خصوصی، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران روابط خود را با دولت آینده افغانستان گسترش خواهد داد.

انتهای پیام

کد N521183