نماینده آشوریان با اشاره به سخنان کامرون:

گفتن بایدها و نبایدها پشیزی ارزش ندارد

مجلس شوراي اسلامي,انگليس

نماینده آشوریان در مجلس در بیانیه‌ای سخنان نخست‌وزیر انگلیس علیه ملت ایران را محکوم کرد و این‌گونه سخنان را باعث نفرت بیشتر امت‌ها از این پیر مکار دانست.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، یوناتن بت‌کلیا نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای سخنان نخست‌وزیر انگلیس علیه ملت ایران را محکوم کرد.

متن کامل بیانیه بت‌کلیا به شرح زیر است:

سخنان گستاخانه نخست‌وزیر انگلیس، در حالی از بایدها و نبایدهای ایران می‌گوید که در لحن دیپلماتیک جهانی، شگفت‌آور و به گونه‌ای سخره‌آور است.

نخست‌وزیر انگلیس از بایدهای ایران در برابر داعش و تروریسم می‌گوید که هر دو زاده استکبار غرب و به ویژه انگلیس است.

"حقی" که کامرون برای خود متصور است، درباره ایران، به شوخی مسخره‌ای می‌ماند.

سیاست هویج و چماق انگلیس درباره مراوده با ایران و آن گاه داعش و تروریسم، سیاست آشکار رسوا شده است که از پیش محکوم است.

آشوری‌های ایران در کنار دیگر آشوریان جهان، از طعم تلخ استعمار و استکبار شیر دیروز انگلیس و بی‌یال و دُم و اشکم امروز، چشیده‌اند.

قتل عام فجیع"سمیل" در عراق در سال 1933 میلادی در حالی که حاکمیت عراق هنوز پادشاهی نشده بود، دست‌نشانده انگلیس بر هزاران آشوری آن هم به سودای صاحب شدن سرزمین مادری آشوریان، حادثه‌ای غم‌بار و فراموش ناشدنی را ایجاد کرد.

آن روز که انگلیس طرح فاجعه‌آمیز جدایی ملت‌ها با نقشه‌های خود را در خاورمیانه و در هر گوشه جهان می‌داد، باور نمی‌کرد که روزی آن طرح‌ها عیان شده و رسواساز باشند.

انگلیس هنوز سودای طراحی جدایی ملت‌ها، اقوام و سرزمین‌ها را دارد. مثل تار و مار کردن آشوریان از سرزمین مادری‌شان که امروز هم به مدد دست‌پرورده خود، داعش چنین می‌کند. اما زهی خیال باطل!

آشوریان ایران در کنار تمامی آحاد ملت بزرگ‌مان این یاوه‌گویی‌های گستاخانه نخست‌وزیر انگلیس را محکوم می‌کنند و می‌دانند که گفتن چنین بایدها و نبایدها پشیزی ارزش ندارد و باعث نفرت بیشتر امت‌ها از این پیر مکار خواهد بود.

انتهای پیام

کد N521016