کیانوش‌راد در گفت‌وگو با ایلنا:| 208703

جریاناتی از حفظ انسجام اصلاح‌طلبان ناخشنودند

سیاست داخلی,اصلاح طلبان,محمد کیانوش راد,انسجام درونی اصلاحات

برداشتی که در هشت سال گذشته حاکم بود و تقویت شد این بود که برخی از افراد و ارکان حاکمیت تصور می‌کردند با یکدست شدن می‌توانند کشور را با حفظ آرامش به سمت پیشرفت سوق دهند اما واقعیت نشان داد که حاکمیت یک جناح می‌تواند آسیب‌های فراوانی را در پی داشته باشد.

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: جریاناتی وجود دارند که از حفظ انسجام اصلاح‌طلبان ناخشنودند و شکست خود را در اتحاد اصلاح‌طلبان می‌بینند و بنابراین طبیعی است که به دنبال شکاف‌های کاذب و ایجاد چنددستگی در میان اصلاح‌طلبان باشند.

محمد کیانوش‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص وضعیت فعلی اصلاح‌طلبان گفت: اصلاح‌طلبان با توجه به تجارب تلخ و شیرین سال‌های گذشته می‌بایست با هوشیاری تمام مانند سال 92 نشان دهند که از ظرفیت کافی رسیدن به تفاهم و اجماع برخودارند و این اجماع را تداوم بخشند.

وی ادامه داد: تداوم حفظ اجماع و تفاهم نه تنها در کوتاه‌مدت برای اصلاح‌طلبان مشخص و نمودار می‌شود بلکه به رفتارهای منسجم به می‌تواند جریان تاثیرگذار برای کشور باشد.

نماینده مردم اهواز در مجلس ششم شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حضور اصلاح‌طلبان در فعالیت‌های سیاسی می‌تواند به ارتقا، رشد و شکوفایی جریانات سیاسی کشور کمک کند، اظهار داشت: بدون آنکه قصد حمایت یکسو از اصلاحات را داشته باشم، واقعیت آن است که اصلاح‌طلبان در مجموع، از برنامه‌های منجسم‌ و آینده‌نگر در تمامی ابعاد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی به شکلی سیستماتیک برخوردار هستند و این مسئله در میان اصولگرایان نیز مورد اشاره و تاکید قرار می‌گیرد.

کیانوش‌راد با بیان اینکه ساخت کشور در پرتو یک جناح و یک دست شدن مسئولان اجرایی، قضایی و مقننه نخواهد بود، تصریح کرد: برداشتی که در هشت سال گذشته حاکم بود و تقویت شد این بود که برخی از افراد و ارکان حاکمیت تصور می‌کردند با یکدست شدن می‌توانند کشور را با حفظ آرامش به سمت پیشرفت سوق دهند اما واقعیت نشان داد که حاکمیت یک جناح می‌تواند آسیب‌های فراوانی را در پی داشته باشد.

عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها با یادآوری اینکه حاکمیت مطلقه یک جناح امکان فعالیت و کار سیاسی از جناح‌های سیاسی دیگر سلب خواهد شد، خاطرنشان کرد: در هشت سال گذشته و بالاخص از سال 88 به این سو، شاهد بودیم که دولت آقای احمدی‌نژاد فضا را برای فعالیت برخی از جناح‌های تاثیرگذار مسدود کرد.

وی با بیان اینکه اصلاح‌طلبان می‌توانند با تدوین برنامه‌های کوتاه‌مدت و درازمدت و حفظ انسجام تحت هدایت سیدمحمد خاتمی در تحولات آتی کشور نقش‌آفرین باشند، ابراز داشت: البته باید توجه داشت جریاناتی وجود دارند که از حفظ انسجام اصلاح‌طلبان ناخشنودند و شکست خود را در اتحاد اصلاح‌طلبان می‌بینند و بنابراین طبیعی است که به دنبال شکاف‌های کاذب و ایجاد چنددستگی در میان اصلاح‌طلبان باشند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود:‌ با توجه به نقش پررنگ و غیرقابل کتمان آقای خاتمی در جبهه اصلاحات هر فردی که بخواهد با نام اصلاح‌طلب فعالیت کند باید نسبت خود را برای اذهان عمومی روشن کند و بنابراین خطر چندانی برای شکل‌گیری جریانات کاذب و غیراصیل مشاهده نمی‌کنم اما همیشه احتمال آنکه در سر بزنگاه‌ها تصمیم‌گیری، اتخاذ اشتباه یک تصمیم از سوی یک جناح، می‌تواند منجر به بهره‌برداری جناح مقابلش شود.

کیانوش‌راد در پایان تاکید کرد: هرچند که باید به اجماع حداکثری اصلاح‌طلبان می‌بایست امیدوار بود ولی این مسئله ظراقت، دقت و هوشیاری خاص و فراوانی را می‌خواهد.

کد N520847