پیام تهدید یک گروهک تکفیری به لبنان

تسنیم نوشت:

گروهک تروریستی عبدالله عزام نسبت به آن چیزی که تشدید تجاوز لبنان به مبارزان مسلح خواند، هشدار داد.

پایگاه خبری جنوب لبنان اعلام کرد که گردانهای تروریستی لبنانی موسوم به عبدالله عزام در پیامی به ملت و دولت و ارتش لبنان نسبت به اقدامی که آن را ادامه تجاوز به افراد مسلح خواند، هشدار داده و تاکید کرد که این اقدام انفجاری را ایجاد خواهد کرد و لبنان نمی تواند مانع از این ضربات مجاهدین گردد.

در بیانیه‌ای که این گروهک تروریستی در توئیتر منتشر کرده، حزب الله را هدف حملات خود قرار داد و مدعی شد: ما به دولت واقعی لبنان یعنی حزب الله  می گوییم که ادامه تجاوزهای شما ... فشاری را ایجاد خواهد کرد که منجر به ایجاد انفجار در لبنان خواهد شد.

گروهک تروریستی گردان های عبدالله عزام گروهکی مسلح است که فعالیت نظامی خود را از سال 2004 آغاز کرد. شاخه لبنانی این گروه از همان ابتدای تأسیسش، اردوگاه آوارگان فلسطینی عین الحلوة را که گروه‌های مختلف تندرو در آن حضور دارند، به عنوان پناهگاه امن خود برگزید.

هدف اساسی این گروه در زمان تشکیل، جهاد ضد نیروهای صلیبی» موجود در جنوب لبنان یعنی نیروهای صلح بان یونیفل بود، اما مدتی بعد جنایت علیه لبنانی ها را در دستور کار قرار داد. انفجارهای تروریستی مقابل سفارت ایران در لبنان و چندین اقدام تروریستی دیگر در این کشور از جمله جنایت‌های این گروه بر ضد لبنانی‌هاست.

از بارزترین چهره های گردان های عبدالله عزام می توان به شیخ سراج الدین زریقات، ماجد الماجد، صالح القرعاوی و زیاد الجراح اشاره کرد.

52261

کد N520369