ضیافت شام محرمانه لیونی با مقامات عرب در نیویورک

اتحاديه عرب,اسراييل,نيويورك

وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی در ضیافت شام محرمانه‌ای با حضور وزرای خارجه کویت، امارات، مصر، ولیعهد عربستان و دبیرکل اتحادیه عرب شرکت کرد.

وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی در ضیافت شام محرمانه‌ای با حضور وزرای خارجه کویت، امارات، مصر، ولیعهد عربستان و دبیرکل اتحادیه عرب شرکت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه عبری‌ زبان واللا، تزیپی لیونی، وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی هفته گذشته در شهر نیویورک در یک ضیافت شام غیرعلنی‌ با مشارکت وزرای خارجه و سیاستمداران برجسته‌ای از کشورهای عربی حضور یافت. این در حالی است که برخی از این کشورها روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی ندارند.

پایگاه واللا اعلام کرد که در این ضیافت شام در خصوص مسائل مختلف منطقه همچون مبارزه با تروریسم و تماس‌های اسرائیل و فلسطین بحث و گفت‌و‌گو شد.

این سایت گزارش داد که لیونی برای حضور در مراسم رسمی‌ای که بیل‌ کلینتون، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا و همسرش هیلاری کلینتون تدارک دیده بودند، وارد نیویورک شد اما مساله مهمتر در این سفر لیونی پس از مراسم خانواده کلینتون بود چرا که وی به ضیافت شام غیرعلنی‌ با رهبران و دیپلمات‌های عرب دعوت شد.

در این مراسم حدود 20 تن حضور داشتند که از جمله آن‌ها نبیل العربی دبیرکل اتحادیه عرب، سامح شکری وزیر خارجه مصر، ناصر جوده وزیر خارجه اردن، خالد الصباح وزیر خارجه کویت، عبدالله بن‌ زاید وزیر خارجه امارات و ترکی الفیصل، ولیعهد عربستان سعودی بودند. همچنین از دیپلمات‌های غربی که در این ضیافت شام حضور داشتند جان برد، وزیر خارجه کانادا و تریه‌ لارسون، فرستاده سابق سازمان ملل به خاورمیانه بودند.

سایت واللا گزارش داد که به استثنای مصر تمام دیپلمات‌های عربی که در این مراسم حضور داشتند کشورهایشان در ائتلاف علیه داعش شرکت دارند.

انتهای پیام

کد N519928