در واکنش به اظهارات وزیر خارجه امارات

تاکید ایران بر حق حاکمیت سرزمینی بر جزایر سه‌گانه

ايران,امارات متحده,سازمان ملل متحد,جزاير سه‌گانه,نيويورك

نماینده ایران در مجمع عمومی سازمان ملل در واکنش به ادعاهای تکراری وزیر خارجه امارات در این سازمان، بار دیگر بر حق حاکمیت سرزمینی ایران بر جزایر ابوموسی، تنب کوچک و تنب بزرگ تاکید کرد و سخنان این مقام اماراتی درباره این جزایر را مصداق دخالت در امور داخلی ایران دانست.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) وزیر خارجه امارات در سخنرانی روز شنبه خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با اشاره به جزایر سه‌گانه جمهوری اسلامی ایران نسبت به برافراشتن پرچم کشورمان در جزیره ابوموسی اعتراض کرد.

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان همچنین درخواست کرد که اختلاف دو کشور در دیوان دادگستری بین المللی حل و فصل شود.

نماینده جمهوری اسلامی ایران در جلسه مجمع عمومی سازمان ملل متحد نیز در پاسخ به این ادعاها، بر حق حاکمیت سرزمینی ایران بر جزایر ابوموسی، تنب کوچک و تنب بزرگ تاکید کرد.

وی این سه جزیره را جزء لاینفک خاک جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: اظهارات وزیرخارجه امارات درباره جزایر سه گانه مصداق دخالت در امور داخلی ایران است.

وی همچنین به سیاست حسن همجواری جمهوری اسلامی ایران با تمام کشورهای منطقه از جمله امارات متحده عربی اشاره و مقام های این کشور را دعوت کرد تا سوءتفاهم‌های موجود در این خصوص را از طریق گفت‌وگوهای دوجانبه حل و فصل کنند.

انتهای پیام

کد N519670