پاسخ غرویان به منتقدان دیدارهای روحانی

حسن روحاني,محسن غرويان

آیت الله محسن غرویان استاد حوزه و دانشگاه معقتد است که انتقادات از دیدارهای حسن روحانی در نیویورک ناشی از نگاه بسته و محدود برخی از منتقدان است.

به گزارش ایسنا، آیت الله غرویان در گفتگو با انتخاب بیان داشت: تمام برنامه های آقای رئیس جمهور با مقام معظم رهبری هماهنگ شده و رهبری هم برای موفقیت ایشان قبل از سفر دعا کردند.

وی افزود: امام جمعه تهران نیز از صلابت و اقتدار رئیس جمهور تقدیر کردند. این سخنان نشان دهنده آن است که مذاکرات و دیدارهای آقای روحانی از موضع اقتدار و در چارچوب اهداف دیپلماسی جمهوری اسلامی بوده است.

استاد حوزه و دانشگاه در واکنش به انتقدات نسبت به دیدارهای رئیس جمهور در نیویورک گفت: اینکه می گویند، نشست های دکتر روحانی منفعتی نداشته، صحیح نیست، برعکس این دیدارها بسیار پرسود و پرنفعت بوده است، در واقع معنای مذاکره و شرکت در این مجالس بین المللی همین است، یعنی بنشینیم و با شخصیت های موثر و بانفوذ گفتگو کنیم.

وی اضافه کرد: رویکرد جدید دکتر روحانی در سطح بین الملل، حل مسائل جهان از طریق گفتگو است که این رویکرد سود و منفعت زیادی برای ایران دارد.

آیت الله غرویان خاطرنشان کرد: حضور مقتدرانه ایران و دفاع منطقی از حقوق هسته ای، همه منافعی است که بر این مذاکرات و گفتگوها مترتب می شود.

استاد حوزه و دانشگاه گفت: در حقیقت شخصیت دکتر روحانی و احترام و تکریمی که سران جهان برای ایشان قائلند و البته ابهت و پرستیژ بین المللی ایشان و تیم شان، باعث شده افراد مانند دیوید کامرون و فرانسوا اولاند به دیدار ایشان بیایند. بنابراین، این مسائل نشان دهنده توجه سران دنیا به نقش موثر جمهوری اسلامی ایران در حل مشکلات بین المللی از جمله مسائل منطقه و مقابله با داعش است.

وی افزود: نگاه برخی از آقایان منتقد، نگاه بسته و محدودی است، ما باید باید نگاهی باز و جهانی داشته باشیم و به روز فکر کنیم و مصالح ملت ایران ار د جهان امروز در نظر بگیرم و خشک و محدود تنگ نظر نباشیم و اگر این نگاهمان این جور باشد این سفر پرسدتاوردی بوده است

آیت الله غرویان گفت: دکتر روحانی از وزانت، متانت و شخصیت محبوبی برخوردارند. از نگاه بنده، سخنرانی ایشان در سازمان ملل بسیار حکیمانه ، عقلانی و انسانی بود.

وی در ادامه در واکنش به بی منفعت خواندن سفر نیویورک و دیدارهای رئیس جمهور بیان داشت: از کوزه همان برون تراود که در اوست، افرادی که چنین قضاوت های منفی دارند دیگاه منفی دارند و به مسائل با دیدی تنگ نظرانه نگاه می کنند.

استاد دانشگاه و حوزه افزود: افرادی که اهل فکر و عقلانیت هستند، ارزیابی شان از سفر دکتر روحانی بسیار مثبت است.

انتهای پیام

کد N519069