حسام الدین آشنا:

ایران سیاست‌های خود را در برقراری روابط دوجانبه براساس منافع و مصالح خود تنظیم می‌کند

دولت

واقعیت این است که ایران هم انتقادات و اعتراضات بسیاری به سیاست خارجی و حتی داخلی انگلستان دارد، ولی این منافاتی با ملاقات سران و برقراری روابط دیپلماتیک ندارد.

مشاور فرهنگی رییس جمهور تاكید كرد: ایران سیاست‌های خود را در برقراری روابط دوجانبه براساس منافع و مصالح خود تنظیم می‌کند نه آرزوهای دیگران.

به گزارش ایلنا، حسام‌الدین آشنادر آخرین یادداشتش در صفحه شخصی خود در فیسبوك گفت: ملاقات مقامات عالی رتبه کشورها با یکدیگر به معنای حل یک شبه اختلافات نیست کشورها هم می‌توانند با یکدیگر رابطه داشته باشند، هم اختلاف‌نظر خود را حفظ کنند.

وی با بیان اینكه تکرار ادعاهای بی‌حاصل گذشته کمکی به نیازمندی‌های امروز دو کشور نمی‌کند، اظهار داشت: برای ساختن فردا باید از گذشته عبرت گرفت.

مشاور فرهنگی رییس جمهور ادامه داد: واقعیت این است که ایران هم انتقادات و اعتراضات بسیاری به سیاست خارجی و حتی داخلی انگلستان دارد، ولی این منافاتی با ملاقات سران و برقراری روابط دیپلماتیک ندارد.

آشنا یادآور شد: شاید چنین اظهاراتی برای مصارف حزبی کوتاه مدت مناسب تلقی شود اما نقش سازنده‌ای در عادی‌سازی و یا بهسازی روابط دو کشور نخواهد داشت.

وی در پایان تاكید كرد: ایران سیاست‌های خود را در برقراری روابط دوجانبه براساس منافع و مصالح خود تنظیم می‌کند نه آرزوهای دیگران.

کد N518964