رئیس‌جمهور چچن مبتکر تشکیل داعش را معرفی کرد

تسنیم نوشت:

رئیس‌جمهور چچن اعلام کرد که اطلاعاتی در دست دارد که نشان می‌دهد «داعش» توسط فرمانده سابق نیروهای ناتو و آمریکا در افغانستان تشکیل شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «رمضان قدیروف» رئیس‌جمهور چچن صریحا اعلام کرد: اطلاعاتی در دست دارم که نشان می‌دهد «داعش» توسط فرمانده سابق نیروهای ناتو و آمریکا در افغانستان تشکیل شده است.

«دیوید پترائوس» فرمانده سابق نیروهای ناتو و آمریکا در افغانستان بود که پس از پایان مأموریت در افغانستان به عنوان رئیس سازمان «سیا» هم مدت زیادی کار کرد.

تاکنون کارشناسان زیادی آمریکا را متهم به تشکیل گروه تروریستی داعش کرده‌اند، اما این اولین بار است که از جزئیات ایجاد و سازماندهی داعش گفته سخن به میان می‌آید.

به نقل از پایگاه خبری افغانستان رو، رئیس‌جمهور چچن همچنین گفت: با توجه به اطلاعات به دست آمده از برخی منابع، ابوبکر البغدادی رهبر گروه داعش توسط دیوید پترائوس آمریکایی استخدام شده است.

قدیروف هشدار داد: مسئله تروریسم در عراق، سوریه و سایر کشورهای منطقه خطرناک می‌شود و آمریکا و اروپا به گسترش این روند کمک می‌کنند.

طبق گفته‌های رئیس جمهور چچن، آمریکا گروه‌های بسیاری را تشکیل داده، آن‌ها را حمایت مالی می‌کند و سپس این گروه‌ها را به جان یکدیگر می‌اندازد تا در این جنگ ده‌ها و صدها هزار نفر بی‌گناه کشته شوند .

4949

کد N518786