سخنان آیت الله مصباح پس از انتشار خبر قهر 10 ساله: نعمتی بالاتر از وجود مقام معظم رهبری سراغ ندارم

انصاف نیوز نوشت:

آیت‌الله مصباح یزدی چند روز پس از افشاگری آیت الله هاشمی رفسنجانی درباره ی ماجرای قهر 10 ساله گفت: بینی و بین الله بین نعمت‌هایی که خدا به ما داده است، نعمتی بالاتر از نعمت وجود مقام معظم رهبری سراغ ندارم. کمالات ایشان بر کسی پوشیده نیست و هر روز نیز جلوه‌ای از کمالات ایشان ظاهر می‌شود؛ به گونه‌ای که دوست و دشمن در دنیا اعتراف کرده‌اند که ایشان شخصیتی ممتاز است.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مصباح یزدی، او در مطلبی که با تیتر «علامه مصباح یزدی: نعمتی بالاتر از وجود آیت‌الله خامنه‌ای سراغ ندارم» منتشر شده، گفته است: گاه تنها چند دقیقه صحبت کردن ایشان دارای حکمت‌های متعددی است. لذا با دقت در رفتار‌ها و سخنان ایشان مشخص می‌شود که ایشان مصداق بارز «و ایّدهم بروح منه» هستند و تحت عنایت خداوند متعال قرار دارند و چنین کسی را نمی‌توان با سیاستمداران عالم و حتی علما مقایسه کرد.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به این‌که استقامت در راه صحیح و گذشتن از منافع مادی، زحمت و مجاهدت و تمرین می‌خواهد، گفت: زمانی مصیبت بیشتر می‌شود که انسان مجاهده کرده و راه صحیح را انتخاب کرده، اما در وسط کار برگردد؛ این بسیار بدتر است؛ چرا که نه تنها خودش را بدبخت کرده است، بلکه زبان دیگران را نیز به خوبان باز می‌کند و این گناهش مضاعف است.

رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) در جمع اعضای جبهه پایداری ضمن شکرگزاری به درگاه خداوند متعال به مناسبت سلامتی رهبر انقلاب، گفت: از بسیاری از آیات الهی مشخص می‌شود که خداوند متعال شکرگزاری مخلصانه بندگانش را بسیار دوست دارد، ولو به آن شکرگزاری نیاز ندارد.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به وجود نقص‌ها و کمبود‌ها در انسان‌ها گفت: جدای آن‌چه که انسان به خاطر غفلت یا جهل، از آن دور مانده و در نتیجه انجام وظیفه نمی‌کند، گاه افرادی آگاه و عالم هستند، اما به خاطر عواملی به وظیفه عمل نمی‌کنند که مهمترین این عوامل، حب دنیا و وابستگی به آن است.

او با اشاره به زندگانی حضرت علی (ع) گفت: در جای‌جای نهج البلاغه از مذمت دنیا سخن به میان آمده است و وصیت علی (ع) به ما، ترک دنیا و دوری از وابستگی به دنیاست؛ اما آیا ما واقعا دنباله رو ایشان هستیم یا به دنبال شهرت، مقام، ثروت، موقعیت و...؟

او راه مقابله با دنیاپرستی را تمرین بر ایثار و گذشت دانست و گفت: ما به گونه‌ای رفتار می‌کنیم که گویا در ازای کمترین زحمتی برای انقلاب، از انقلاب توقع داریم، اما رهبری نظام، در یک بیمارستان دولتی، آن هم در زمانی که مزاحم وقت دیگری نباشد، بستری می‌شوند. این چنین شخصی شاگرد مکتب علی (ع) است، نه کسی که به دنبال پارتی می‌گردد تا کارش بهتر راه بیفتد.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به این‌که استقامت در راه صحیح و گذشتن از منافع مادی، زحمت و مجاهدت و تمرین می‌خواهد، گفت: زمانی مصیبت بیشتر می‌شود که انسان مجاهده کرده و راه صحیح را انتخاب کرده، اما در وسط کار برگردد؛ این بسیار بدتر است؛ چرا که نه تنها خودش را بدبخت کرده است، بلکه زبان دیگران را نیز به خوبان باز می‌کند و این گناهش مضاعف است.

او در ادامه با اشاره به این‌که خدا با کسی ـ حتی با پیامبران ـ خویشی ندارد، گفت: تکلیف علما و افراد آگاه بیشتر است؛ لذا کسانی که خودشان را منتسب به نظام، ولایت و. . می‌دانند، تکلیفشان سخت‌تر است.

این استاد اخلاق حوزه علمیه قم با اشاره به نمونه‌هایی از زندگانی بزرگان و علما گفت: شاگرد مکتب علی (ع) اگر چیزی را وظیفه تشخیص بدهد، همان را انجام می‌دهد و تطمیع و تهدید در اراده او هیچ تأثیری نخواهد داشت؛ مصداق بارز آن امام خمینی(ره) است که در طول عمرش هرگز به خاطر منفعتی دست از وظیفه بر نداشت و سوگند یاد می‌کرد که در طول عمرش از کسی نترسیده است. این افراد چنین هستند؛ چرا که واقعا آخرت و حساب و کتاب را باور کرده‌اند؛ لذا باید باور‌ها و اعتقادات را تقویت کرد و در عمل نیز تمرین کرد.


45231

 

کد N518737