لاریجانی: با ائتلاف‌های دروغین همراهی نمی‌کنیم

مجلس شوراي اسلامي,علي لاريجاني,رييس مجلس شوراي اسلامي

رییس مجلس شورای اسلامی، برخورد غرب با پدیده تروریسم را تاکتیکی دانست و گفت: آنها هیچگاه برخورد ریشه‌ای با تروریسم نمی‌کنند و در واقع برای این قدرت‌ها تروریسم مساله مهمی نبوده که نتیجه‌اش این می‌شود که گرداب ناامنی در منطقه ادامه می‌یابد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی لاریجانی در مراسم بزرگداشت روز جهانی گردشگری با بیان اینکه غربی‌ها به دنبال تخریب سایر فرهنگ‌ها هستند، گفت: ما در سنت غربی نوعی تفرعن می‌بینیم به این معنا که اگر صنعت آنها پشیرفت کرده حتما فرهنگ آنها هم در درجه بالایی از اهمیت قرار دارد در حالیکه ممکن است کشوری از نظر صنعتی پیشرفت کند اما از نظر فرهنگ عمومی پیشرفتی نداشته باشد با این وجود تفرعنی وجود دارد که سایر فرهنگ‌ها به ویژه فرهنگ شرقی و اسلامی را تحقیر می‌کنند.

رییس قوه مقننه ادامه داد: این علو یک فرهنگ نیست که بزرگان دینی را تحقیر کنند، متاسفانه افراطی‌گری که امروز در منطقه به وجود آمده نیز به این فکر کمک می‌کند و آنها مستمسکی برای تحقیر بیشتر فرهنگ اسلامی پیدا کرده‌اند، البته این تفرعن خودش عامل پرورش تروریست‌ها شده است و هر سال می‌بینید که جریان تروریسم در منطقه افزایش می‌یابد که ریشه آن تحقیرشدگی است که همچنان ادامه دارد.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات نخست‌وزیر انگلیس در مجمع عمومی سازمان ملل، تاکید کرد: آقای کامرون کلامش را با حرف‌های عجیب و غریب در سازمان ملل مطرح کرد که نوعی تفرعن در آن وجود داشت، اگر شما از داعش و تروریست‌ها در منطقه اضطراب دارید که اضطراب درستی هم هست، به این دلیل است که خودتان به آنها کمک کرده‌اید و آنها حالا به یک مشکل تبدیل شده‌اند پس چرا با این زبان صحبت می‌کنید؟ شما نیازمند هستید و باید برای رفع نیازتان درست و عقلانی حرف بزنید مثل اینکه کودکی از روی ترس فریاد بزند و گاهی هم فحاشی کند، شما هم فریاد می‌زنید اما با باطنش ترس است.

لاریجانی خطاب به غرب گفت: شما برای مبارزه با تروریست‌ها نیازمند هستید، نمی‌توانید زرنگی کنید و این نیازتان را به عنوان امتیاز به طرف مقابل بفروشید، این گوشه‌ای از تفرعنی است که وجود دارد به این معنا که به جای پذیرش اشتباهات گذشته و اینکه در سال‌های گذشته به تروریست‌ها کمک کرده‌اید از این زبان استفاده می‌کنید.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخورد غرب با پدیده تروریسم برخورد ریشه‌ای نیست، ‌افزود: آنها همین امروز هم با تروریسم برخورد تاکتیکی می‌کنند، آنها در عراق با دولتی مواجهند که خودشان می‌گفتند دموکراتیک است ولی نمی‌خواهند قوی باشد. آنها با تروریست‌ها دوگونه برخورد می‌کنند، برای این قدرت‌ها هیچگاه مساله تروریسم مساله مهمی نبوده و نتیجه این می‌شود که گرداب ناامنی در منطقه ادامه می‌یابد.

رییس قوه مقننه، ایران را امن‌ترین کشور در بین کشورهای منطقه عنوان و خاطرنشان کرد: البته آنها همیشه نگاه ریب‌آمیزی به ایران دارند اما ایران از استقلال دموکراتیکی برخوردار است و این فرصتی است که ما زمینه گردشگری را در ایران فراهم کنیم، به هر حال شلوغی‌ها در منطقه زیاد است و با رفتارهای دروغین در مبارزه با تروریسم بعید است که شرایط امنی به وجود بیاید.

وی با بیان اینکه مساله تروریسم در منطقه رو به رشد است، برخورد ایران با این پدیده را جدی دانست و ادامه داد: ما با روش‌هایی که ائتلاف دروغین درست کرده همراهی نمی‌کنیم بلکه برخورد ما با تروریسم چه در افغانستان و چه در سایر کشورها مسیر روشنی را دنبال می‌کند.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاثیر توریسم در امنیت ملی، تصریح کرد: فواید سیاسی و حفظ منافع ملی کشور در توریسم کمتر از سایر دستاوردها نیست، ما باید با شرایطی که در منطقه به وجود آمده و اینکه ایران شرایط امنی را دارد تلاش کنیم کشورمان در فهرست کشورهای مطلوب به عنوان مقصد گردشگری قرار گیرد.

ادامه دارد...

کد N518643