یک مقام آمریکایی خبر داد:

ادامه اختلافات ایران و گروه 1+5

آمریکا اروپا

یک مقام آمریکایی بعد از مذاکرات سه جانبه شب گذشته وزیران امور خارجه ایران و آمریکا و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که اختلافات موجود میان تهران و 1+5 هنوز پابرجا است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، این مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود با اشاره به فرصت هشت هفته ای باقی مانده تا پایان مهلت مذاکرات هسته ای اعلام کرد اختلافات ایران و گروه 1+5 که عمده آن مربوط به غنی سازی و تعداد سانتریفیوژها می شود همچنان پابرجا است.

این در حالی است که "جان کری" وزیر امور خارجه آمریکا، پیش از دیدار شب گذشته خود با "محمد جواد ظریف" و "کاترین اشتون"، ابراز خوشبینی کرده بود که ایران و 1+5 در روزهای پیش رو با رسیدن به توافق جهان را از فواید آن بهره مند کنند.

روز گذشته همچنین اعلام شد که آمریکا برای حل اختلافات میان ایران و کشورهای 1+5 پیشنهاد جدیدی را در مذاکرات هسته ای ارائه کرده است.

در حالی که همچنان بحث و گمانه زنی ها درباره پیشنهاد قبلی آمریکا به ایران مبنی بر قطع ارتباط میان سانتریفیوژها به جای کم کردن تعداد آنها ادامه دارد، آسوشیتدپرس از ارائه یک پیشنهاد دیگر توسط نمایندگان واشنگتن در مذاکرات هسته ای خبر می دهد.

هنوز جزئیات این پیشنهاد جدید مشخص نیست، اما گویا به موجب آن ایران می تواند نیمی از سانتریفیوژهای فعلی خود را همچنان حفظ کند.