استقبال نمایندگان کشورهای جهان از سخنرانی رئیس‌جمهور ایران

رييس‌جمهور,سازمان ملل متحد,حسن روحاني

نمایندگان اغلب کشورهای مطرح جهان از جمله نمایندگان اکثر کشورهای اروپایی حاضر در شصت و نهمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، در زمان سخنرانی حسن روحانی در جایگاه خود در این اجلاس حضور داشتند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مطابق پیش‌بینی‌ها و طبق روال گذشته، هنگام سخنرانی روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، هیأت رژیم صهیونیستی سالن را ترک کرده بودند.

رئیس‌جمهور کشورمان در سخنرانی خود در شصت و نهمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: اگر رویکرد درست برای مواجهه با افراطی‌گری و خشونت اتخاذ نشود، به سمت منطقه‌ای، ناآرام و پرتلاطم با بازتاب‌های جهانی، خواهیم رفت. راه‌حل درستِ برخورد با این مسئله هم، نه از بیرون بلکه با محوریت و ابتکار درونی و البته همکاری‌های بین‌المللی قابل تصور است.

روحانی در بخش دیگری از سخنرانی خود نیز اظهار کرد: به یاد داشته باشیم که ایران، روزی همه را به«گفت‌وگو» دعوت کرد که هنوز جنایت 11 سپتامبر، رخ نداده بود و روزی به «جهان عاری از خشونت و افراطی‌گری» خواند، که هنوز خشونت‌های اخیر ظهور نکرده بود.

وی همچنین تاکید کرد: داوم تحریم‌های ظالمانه علیه ایران، تداوم اشتباهی راهبردی علیه یک ملتِ معتدل و مستقل، در شرایط حساس منطقه ماست. ما در یک سال گذشته، به شفاف‌ترین گفت‌وگو‌ها، برای اعتمادسازی در موضوع هسته‌ای ایران دست زده‌ایم و نه در اثر تهدید و تحریم که بر مبنای اراده ملت خود، مذاکره جدی و صادقانه را در دستور کار قرار داده‌ایم؛ زیرا براین باوریم که موضوع هسته‌ای، یک راه حل بیشتر ندارد و آن فقط مذاکره است.

انتهای پیام

کد N517111