بسته پیشنهادی عباس فردا روی میز شورای امنیت

اتحاديه عرب,فلسطين,شوراي امنيت

یک دیپلمات عرب اعلام کرد: فلسطین و اتحادیه عرب فردا (جمعه) پیش‌نویس قطعنامه‌ای را به منظور تعیین سقف زمانی مشخص برای پایان اشغال اراضی فلسطینی به شورای امنیت تقدیم خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت محیط، یک دیپلمات عرب که خواست نامش فاش نشود، اظهار کرد: پیش‌نویس قطعنامه را به منظور عقب نشینی اسرائیل از اراضی فلسطین در مرزهای 1967 قدس شرقی به شورای امنیت ارائه خواهد کرد.

این دیپلمات عرب افزود: قطعنامه همچنین خواهان مشخص شدن هرچه سریعتر مرزهای 1967 است و مذاکرات پیرامون تمام مسائل مربوط به راه حل نهایی این مساله از سر گرفته می‌شود.

وی افزود: پیش‌نویس قطعنامه شامل عقب نشینی اسرائیل از اراضی اشغالی طی مدت سه سال و همچنین حضور یک طرف سوم در اراضی فلسطینی به منظور حمایت از شهروندان مقابل اسرائیلی‌هاست.

این دیپلمات عرب تصریح کرد: آمریکا همواره با این تلاش‌ها مخالفت می‌کند اما هنوز زود است که درباره موضع نهایی آمریکا در این خصوص صحبت کنیم.

پیشتر محمود عباس رئیس تشکیلات خود گردان فلسطین طرح سیاسی را به منظور صدور قطعنامه‌ای که به اشغال رژیم صهیونیستی پایان دهد، به شورای امنیت ارائه داد.

محمود عباس چهارشنبه برای مشارکت در شصت و نهمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل و ایراد سخنرانی در نیویورک حضور یافت.

انتهای پیام

کد N516657