مصلحی:

امام (ره) با انقلابی الهی همه ایسم‌های بشری را به چالش کشاند ‌

سپاه پاسداران,امام خميني ره

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امام خمینی (ره) با انقلابی الهی در دنیای بشری امروزی تحول ایجاد کرد و همه مکاتب و ادیان و ایسم‌های بشری را به چالش کشانده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سمنان، حجت‌الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی در گردهمایی پاسداران ستاد سپاه قائم آل محمد(عج)، ناحیه سمنان و تیپ 12 قائم(عج)، ضمن گرامیداشت ایام هفته دفاع مقدس اظهار کرد: ایام هفته دفاع مقدس ایامی است که در آن هشدار و مذکرات فراوانی است.

وی با بیان اینکه هوشیاری‌ها و بیداری‌ها در دگرگونی‌های جامعه اثرگذار هستند، افزود: باید در زندگیمان هشدارها را مورد توجه قرار دهیم؛ چرا که این یادآوری‌هاست که انسان را هشیار و بیدار نگه می‌دارد و از غفلت و فراموشی خارج می‌کند.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: گرامیداشت‌ها صرف برگزاری و برپایی نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها نیست؛ چرا که با تعطیلی جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها نیز به دست فراموشی سپرده می‌شود، آنچه که مهم و حائز اهمیت است این که گرامیداشت‌ها ما را در طول سال بیدار و هوشیار نگه دارد.

مصلحی در ادامه با تاکید بر محوریت ولایت در تمام مأموریت‌ها بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران با تمام نهضت‌ها متفاوت است؛ چرا که مسیر این نهضت تداوم مسیر نهضت انبیاء است.

وی گفت: نهضت انبیاء پشتوانه‌ای معنوی داشته است و این همان چیزی است که نهضت ما را از دیگر نهضت‌ها و انقلاب‌های جهان متمایز کرده است.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به کلام مرحوم مدرس که فرمودند «سیاست ما عین دیانت ماست»، اظهار کرد: آنچه که همواره محور و مد نظر قرار داشته دینداری و معنویت‌افزایی بوده است و در طول 35 سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران، موفقیت‌های چشمگیر به دست آمده حاصل و نتیجه دینداری و معنویت است.

وی با اشاره به روایتی از امام صادق (ع) گفت: امام صادق (ع) فرموده‌اند « اعمال و رفتار باید بر اساس و در چهارچوب امر و نهی و دستورات الهی باشد» و این همان چیزی است که در دوران دفاع مقدس به خوبی عینیت یافت.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: معنویت اگر حفظ شود به انسان کمک می‌کند در لحظه حساس بتواند تصمیم بگیرد و به تکلیف خویش به درستی عمل کند.

مصلحی افزود: در دوران دفاع مقدس اخلاص، ایثار و گذشت و فداکاری برگرفته از معنویت الهی در وجود رزمندگان موج می‌زد که برای رفتن و قرار گرفتن در میدان مین با یکدیگر دعوا و مشاجره می‌کردند و این همان معنویتی است که در چنین لحظه حساسی باعث می‌شد یک نوجوان 16 ساله احساس تکلیف کند و تصمیم درست و نهایی را بگیرد، بدون اینکه لحظه‌ای درنگ و تأمل کند.

وی گفت: رزمندگان و آن جوانان و نوجوانان دلیر و شجاع در دوران دفاع مقدس نیز عاشق کسب و کار و زندگی و همسر و خانواده بودند؛ اما در زمانی که احساس تکلیف کردند دیگر سر از پا نشناختند در مقابل دشمن سینه سپر کردند و اجازه تعرض بیگانگان به خاک مقدس ایران اسلامی را ندادند.

مصلحی گفت: امام خمینی (ره) با انقلابی الهی در دنیای بشری امروزی تحول ایجاد کرده است و همه مکاتب و ادیان و ایسم‌های بشریت را به چالش کشانده است و می‌بینیم که استکبار جهانی هر کاری و تلاشی برای جلوگپیری از تأثیرگذاری انجام داده است، اما زهی خیال باطل که به نتیجه برسد.

وی تصریح کرد: امام خمینی(ره) در حرکت و قیامش مقوله‌ای را برگرفته از متن قرآن به میدان عمل آورد که آن هم مقوله ولایت‌مداری از نوع سلبی و ایجابی است.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: اسلام در تمامی مسائل از جمله اعتقادی، سیاسی و اخلاقی به صورت سلبی و ایجابی است و آنجا که آمده است قولوا لااله الا الله ابتدا گفته شده لا یعنی سلب هر گونه بت، هوا و هوس، شیطان و هر الهه‌ای که باید کنار گذاشته شود.

مصلحی ادامه داد: در ادامه آن آمده است الا الله یعنی غیر از خدا که ایجاب است ایجابی که باید باشد و سلبی که نباید باشد و این مسئله در تمامی مسائل اعتقادی، سیاسی و اخلاقی صدق می‌کند.

وی با بیان اینکه سیاست و حکومت بر محور ولایت و ولایت مداری است، گفت: در سوره مبارکه شمس ابتدا مسائل سلبی مطرح شده و بعد ایجابی و در آنجا آمده است که باید انسان از بخل، طمع، حسادت تخلیه و تزکیه شود و سپس تأکید شده بر اینکه باید بخشش، صفات الهی، ایثارگری، شجاعت را جایگزین آن صفات سلبی کرد.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: ولایت مداری در اسلام نیز شامل دو مقوله سلبی و ایجابی است.

وی با تأکید بر اینکه باید ما به عنوان مسلمان بر اساس قرآن زندگی کنیم، افزود: متأسفانه باید گفت از قرآن فاصله گرفته‌ایم؛ در حالی که تنها راه نجات توسل و استمداد گرفتن از قرآن و آیات نورانی آن است.

مصلحی در ادامه گفت: اینکه گفته شده است تاریخ تکرار می‌شود درست است و مقام معظم رهبری نیز فرموده‌اند البته که تاریخ تکرار می شود و جنگ بین حق و باطل ادامه دارد ولی تاریخ را باید ساخت و نباید اجازه دهیم که در جنگ بین لشکر امام حسین (ع) و نفاق باز هم حسین و حسینیان کشته شوند و باید جبهه حق پیروز میدان باشد.

انتهای پیام

کد N516465