وزیر دفاع افغانستان: از خروج نیروهای ناتو از کشورمان استقبال می‌کنیم

وزیر دفاع افغانستان اعلام‌کرد که این کشور از خروج نیروهای ناتو از کشورش استقبال می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)ژنرال بسم‌الله محمدی افزود که تا چهار ماه دیگر تمام مسئولیت‌های امنیتی افغانستان به نیروهای امنیتی این کشور واگذار خواهد شد.

محمدی اذعان داشت که نیروهای ارتش ملی افغانستان از ظرفیت لازم برای تامین امنیت این کشور برخوردارند.

محمدی تاکید کرد که ارتش ملی افغانستان از نظر کمیت و کیفیت به حد قابل قبول رسیده است.

مایکل فولن، وزیر دفاع انگلیس نیز که برای شرکت در مراسم فارغ‌التحصیلی ۲۴۰ تن از افسران افغان که توسط انگلیس آموزش دیده، شرکت کرده بود، اعلام کرد که تا پایان سال جاری ماموریت جنگی نیروهای انگلیس در افغانستان پایان می‌یابد.

به گزارش بی.بی.سی او افزود که هدف انگلیس از این ماموریت این بود که تروریست‌ها از افغانستان به عنوان پناهگاه امن استفاده نکنند.

وزیر دفاع انگلیس در این مراسم گفت که خوشحال است که با فراغت این دسته از افسران افغان شمار نیروهای نظامی افغانستان به ۳۵۰ هزار تن می‌رسد.

او افزود که دروس دانشگاه مارشال فهیم برابر با معیارهای جهانی است و افسران فارغ از این دانشگاه قدرت رهبری ارتش ملی افغانستان را دارند.

دانشگاه مارشال فهیم نوامبر سال گذشته میلادی توسط حامد کرزای، رئیس جمهور افغانستان و فیلیپ هاموند، وزیر دفاع انگلیس افتتاح شد.

کرزای در افتتاح این دانشگاه گفت: "ما که امروز این آکادمی را به کمک انگلستان افتتاح می‎کنیم، مطمئنم که اگر دانش نظامی با دلاوری افغانها یکجا شود، ارتش ما در جهان بی‎نظیر خواهد شد."

آکادمی ملی افسران افغانستان که به دانشگاه مارشال فهیم نامگذاری شده، بر اساس الگوی آکادمی نظامی سندهرست انگلیس ساخته شده و لندن متعهد به ارائه کمک به این نهاد آموزشی ارتش افغانستان شده است.

سنگ بنای این دانشگاه نظامی سه سال پیش با هزینه ۲۸۷ میلیون دلار در منطقه قرغه در حومه شمال غربی شهر کابل گذاشته شد.

این دانشگاه ظرفیت آموزش همزمان حدود هفت هزار دانشجوی نظامی را دارد.

مسئولان می‎گویند در این دانشگاه جایی برای دانشجویان دختر هم در نظر گرفته شده است. به گفته آنها یک واحد آموزشی جداگانه برای دختران اختصاص یافته است.

انتهای پیام

کد N516028