سفارت ایران در کابل: توافق احمدزی و عبدالله عبدالله فرجامی خوش برای افغانستان بود

سیاسی

سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل در بیانیه‌ای توافق دو نامزد ریاست جمهوری افغانستان را فرجامی خوش بر روند انتخابات این کشور خواند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن این بیانیه به شرح زیر است:

«بسمه تعالی

سفارت جمهوری اسلامی ایران از حصول توافق سیاسی بین آقایان دکتر محمد اشرف غنی احمد زی و دکتر عبدالله عبدالله برای تشکیل دولت وحدت ملی استقبال کرده و هم‌چنین انتخاب رییس‌جمهور جدید جمهوری اسلامی افغانستان را به مردم و دولت این کشور تبریک می‌گوید.

سفارت جمهوری اسلامی ایران مشارکت پرشور مردم مسلمان افغانستان در انتخابات اخیر ریاست جمهوری و حمایت آن‌ها از ساز و کارهای انتقال مسالمت‌آمیز قدرت را نشان‌دهنده عمق بینش سیاسی و درک آنان از اهمیت مردم‌سالاری دینی می‌داند که نقشی تعیین کننده و کلیدی در ایجاد ثبات و امنیت و ارتقای شرایط اجتماعی کشورشان خواهد داشت.

دستیابی دو نامزد ریاست جمهوری به توافق برای تشکیل دولت وحدت ملی در کنار انتخاب رییس‌جمهور جدید و تعیین رییس اجرایی، فرجامی خوش بر روند انتخابات ریاست جمهوری بوده و بستر مناسبی برای مشارکت حداکثری و ایجاد همدلی میان اقوام مختلف و نیروهای سیاسی است که یقینا افزایش توانمندی جامعه افغانستان برای حل مشکلات را به‌دنبال خواهد داشت.

بدون تردید اجرای توافق حاصله ضامن تداوم ثبات، آرامش و حرکت موثر در جهت حل مشکلات خواهد بود و زمینه پایه‌ریزی ساختار سیاسی مستحکم مورد نیاز برای تقویت دولت و رشد و شکوفایی و به‌روزی مردم افغانستان را فراهم می‌کند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل»

انتهای پیام

کد N515395