ظریف در دیدار با نماینده بان کی مون در امور سوریه:

مبارزه با تروریزم امروز به اولویت جامعه بین‌المللى تبدیل شده است

سیاست خارجی

محمدجواد ظریف در این دیدار ضمن استقبال از آغاز به كار دمیستورا، اقدامات اولیه وى جهت تبادل نظر با مقامات سوریه و كلیه اقشار و گروه‌هاى سورى جهت نیل به یك مصالحه سیاسى فراگیر را گامى در جهت درست توصیف و بر ضرورت فعالیت موثر و بی‌طرفانه نماینده سازمان ملل در امور سوریه تاکید کرد.

نماینده جدید دبیركل سازمان ملل متحد در امور سوریه، عصر دیروز سه شنبه مهرماه با حضور در محل اقامت وزیرامور خارجه كشورمان با وی دیدار و پیرامون تحولات مربوط به سوریه گفت‌وگو و تبادل نظركرد.

به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف در این دیدار ضمن استقبال از آغاز به كار دمیستورا، اقدامات اولیه وى جهت تبادل نظر با مقامات سوریه و كلیه اقشار و گروه‌هاى سورى جهت نیل به یك مصالحه سیاسى فراگیر را گامى در جهت درست توصیف و بر ضرورت فعالیت موثر و بی‌طرفانه نماینده سازمان ملل در امور سوریه تاکید کرد.

وزیر امورخارجه کشورمان با اشاره به ورود گروه تروریستى داعش به سوریه اظهار داشت: مبارزه با تروریزم كه جمهورى اسلامى ایران از ابتدا بر اولویت آن تاكید داشت، امروز به اولویت جامعه بین‌المللى تبدیل شده است.

نماینده دبیر كل سازمان ملل در امور سوریه نیز در این دیدار اظهار داشت: براى دستیابى به یك مصالحه فراگیر در سوریه باید با تمامى طرف‌ها به رایزنی پرداخت.

وى افزود: بر همین اساس در سفر اول خود به سوریه با بشار اسد و مسئولین دولتى از یك سو و با مخالفین میانه‌رو و جامعه مدنى از سوى دیگر ملاقات و گفت‌وگو كردم.

وی با اشاره به سفرهاى آتى خود به كشورهاى منطقه تاكید كرد: این سفرها براى رایزنی و درك بهتر نظرات كشورها از جمله ایران درباره عناصر اصلى دستیابى به مصالحه سیاسى فراگیر صورت مى‌گیرد.

وزیر امورخارجه کشورمان همچنین دیروز با وزرای خارجه ارمنستان و بولیوی نیز دیدار و درباره آخرین تحولات منطقه، روند مذاکرات هسته‌ای و راه‌های توسعه مناسبات فیمابین به گفت‌وگو و رایزنی پرداخت.

کد N514731