هاشمی رفسنجانی: رزمندگان دیروز، دانشمندان امروز هستند

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام,هاشمي رفسنجاني

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اوضاع ایران در مقاطع مختلف اظهار کرد : نصرت واقعی این است که سند پیروزی ایران و متجاوز بودن صدام در سازمان بین‌الملل تصویب شد و صدام در آخرین نامه صراحتاً نوشت که همه خواسته‌های شما محقق شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز بمناسبت سالروز آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، در دیدار جمعی از رزمندگان و آزادگان، جانبازان 8 سال دفاع مقدس و جمعی از یادگاران شهدا، تاریخ جنگ با عراق را در تاریخ ایران بی‌نظیر خواند و گفت: براساس اطلاعات آن زمان که بعدها موثق و مستند شد، استکباریون شرق و غرب و ارتجاع طراحی کرده بودند که انقلاب اسلامی را با جنگ تحمیلی بشکنند.

وی با یادآوری انواع توطئه‌های قبل از شروع جنگ،خاطر نشان کرد: پس از مهیا کردن مقدمات و حتی تأمین هزینه‌ها و تحریک صدام، بهترین زمان را انتخاب کرده بودند که دولت مرکزی قدرت سیاسی خاصی نداشت و ارتش هم در حال تسویه و تصفیه بود.

جانشین فرماندهی کل قوا و فرمانده 8 سال دفاع مقدس با تبیین شرایط سیاسی، اقتصادی و نظامی ایران در آغاز جنگ،اظهار کرد: فکر می‌کردند طی یک هفته تهران و حداقل خوزستان را می‌گیرند.

هاشمی رفسنجانی در اد امه با تشریح اوضاع ایران و عراق در مقاطع مختلف، به بیان دلایل پیروزی‌های ایران بر ارتش کاملاً مسلح حزب بعث پرداخت و تصریح کرد: هدایت‌های امام که یک شخصیت سیاسی، عرفانی و یک رهبر بی‌نظیر بود و حضور یکپارچه مردم در قالب بسیج، سرمایه‌های ارزشمند برای فرماندهان ارتش و سپاه تداوم جنگ و طراحی عملیات بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با یادآوری خاطراتی از ایثارگری‌های جوانان و پیرمردان بسیجی در خط شکنی‌ها، گفت: اقیانوس اخلاص بسیجیان تمام مشکلات را در می‌نوردید و شیرینی‌های مکرر پیروزی‌ها را به مردم هدیه می‌داد.

وی با طرح این پرسش که «آیا ایران در جنگ پیروز شد؟» افزود: اگر پیروزی در جنگ نابودی اشغالگران و نفوذ در قلب مردم است، ایران پیروز واقعی 8 سال دفاع مقدس است که هم شرایط صدام، فرماندهان بعث و منافقین به عنوان ستون پنجم عراق و هم جایگاه مردم ایران در بین ملت عراق را می‌بینید.

هاشمی رفسنجانی با تقبیح اشغال کشورها و تأکید بر غیرممکن بودن آن در شرایط کنونی، به حضور سربازان آمریکایی در افغانستان و عراق اشاره و خاطر نشان کرد: دیدید که سرانجام نتوانستند بمانند، چون هیچ ملتی نمی‌تواند حضور بیگانگان را در کشور خود تحمل کند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اوضاع اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی را نمونه‌ای دیگر از عدم موفقیت اشغالگران دانست و گفت: با بیش از 60 سال مبارزه، عرصه را بر اشغالگران صهیونیستی تنگ کردند و دیدید که در لبنان و سپس در غزه شکست خوردند و این، نقطه آغاز هزیمت تاریخی اسرائیل است.

فرمانده 8 سال دفاع مقدس با تشریح اوضاع ایران در مقاطع مختلف،بویژه مقطع پذیرش قطعنامه 598، تصریح کرد: نصرت واقعی این است که سند پیروزی ایران و متجاوز بودن صدام در سازمان بین‌الملل تصویب شد و صدام در آخرین نامه صراحتاً نوشت که همه خواسته‌های شما محقق شد.

هاشمی رفسنجانی با مقایسه تاریخی و محتوایی صلح حدیبیه و قبول آتش‌بس از سوی ایران،خاطر نشان کرد: فتح مبین این است که آنجا مسلمانان، مشرکان را گرفتار کردند و اینجا مردم ایران با مجموعه برنامه‌ها، بلایی بر سر حزب بعث و ستون پنجم آنها آوردند که یا در چاه اسیر و تحقیرانه به دار مجازات آویخته شدند و یا در اردوگاه‌های اشرف و لیبرتی زندگی را گدایی می‌کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با تاکید بر فداکاری‌های جوانان ایران، به موفقیت‌های علمی ایثارگران و یادگاران شهدا اشاره کرد و گفت: رزمندگان دیروز، دانشمندان امروز و گل‌های سرسبد جامعه هستند که ایران به آنها افتخار می‌کند.

وی با بیان افتخارات خانواده‌ها و یادگاران شهدا و صبر آزادگان در طول 8 سال دفاع مقدس،اضافه کرد: دشمنی که در آغاز جنگ قرارداد 1975 الجزایر را با غرور، جلوی تلویزیون پاره می‌کند، وقتی رشادت‌های ایرانیان را می‌بیند، ذلیلانه می‌نویسد که همه خواسته‌های ایران محقق شد.

هاشمی رفسنجانی در پایان با اشاره به برنامه‌های جمهوری اسلامی برای اثبات حقانیت مردم در پیشرفت‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی گفت: اگر چه در یک دوره 8 ساله توقف کردیم و حتی عقب‌گرد داشتیم، اما الان دولت با تدبیر و مردم با امید به آینده، برنامه‌ریزی دارند که برنامه‌های تشکّل‌های ایثارگران و فرزندان شهدا یک نمونه است.

انتهای پیام

کد N512685