امیرعبداللهیان:

در نیت آمریكا برای مبارزه با تروریسم شک و تردید داریم

سیاست خارجی

از ابتدای بحران سوریه به غربی‌ها گفتیم که حمایت از تروریسم امنیت جهان را تهدید می‌کند و گروه‌های مرتبط با القاعده بعد از بیش از یک دهه عملیات‌های تروریستی در افغانستان و عراق حرفه‌ای‌تر شده‌اند. آنها می‌توانند در هر نقطه از جهان عملیات‌های تروریستی خطرناکی انجام دهند

رئیس کمیسیون امنیت ملی و روابط خارجی سنای کنیا با معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، حسین امیرعبداللهیان با اشاره به ششمین اجلاس موفقیت‌آمیز کمیسیون مشترک بین دو کشور در تهران گفت: روابط بین دو دولت در سطح خوبی قرار دارد اما نقش پارلمان‌ها بویژه کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی بسیار مهم است.

وی افزود: برای جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط با کنیا حائز اهمیت است و جایگاه تاریخی کنیا به عنوان دروازه شرقی ورود اسلام به قاره آفریقا همواره مورد توجه ما قرار داشته و ورود بازرگانان ایرانی به آفریقا دارای تاریخ طولانی است.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: زمینه‌های همکاری مشترک فراوانی بین دو کشور وجود دارد و طرفین می‌توانند با همفکری و همکاری پارلمان‌های دو کشور چشم‌انداز بهتری برای ارتقای سطح مناسبات فیمابین دو کشور ترسیم نمایند.

وی درخصوص تروریسم و افراط‌گرایی در منطقه گفت: از ابتدای بحران سوریه به غربی‌ها گفتیم که حمایت از تروریسم امنیت جهان را تهدید می‌کند و گروه‌های مرتبط با القاعده بعد از بیش از یک دهه عملیات‌های تروریستی در افغانستان و عراق حرفه‌ای‌تر شده‌اند. آنها می‌توانند در هر نقطه از جهان عملیات‌های تروریستی خطرناکی انجام دهند و آمریکائی‌ها اکنون متوجه این قضیه شده‌اند و خواستار همکاری با ایران شده‌اند، اما در نیت آنها برای مبارزه با تروریسم شک و تردید داریم.

رئیس کمیته امنیت ملی و روابط خارجی سنای کنیا نیز در این دیدار ضمن ابراز علاقمندی کشورش برای توسعه همکاری‌های همه جانبه با ایران گفت: کنیا از پیشرفت‌های اخیر ایران در ابعاد علمی و فناوری مطلع است و دولت و پارلمان کنیا علاقمند بـه توسعه همکاری‌ها با جمهوری اسلامی ایران هستند.

کد N512190