ظریف با وزیر خارجه مكزیك دیدار كرد

سیاست خارجی

عدم هشیاری لازم از سوی برخی كشورها در برخورد ریشه‌ای با پدیده تروریزم موجب تقویت گروه‌های تروریستی و افزایش نگرانی‌ها گردیده است.

وزیر امور خاجه مكزیك با حضور در محل اقامت وزیر امور خارجه كشورمان با وی دیدار و گفت‌وگو كرد.

به گزارش ایلنا، در این دیدار آخرین تحولات منطقه‌ای، روند مذاكرات هسته‌ای و راه‌های تقویت مناسبات دو جانبه فیمابین مورد بررسی و گفت‌وگو قرار گرفت.

ظریف ضمن اشاره به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های دو كشور در دو منطقه مهم جهان و ارتقاء مناسبات را تامین‌كننده منافع مشترك و موجب افزایش اثرگذاری در مهمترین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی دانست.

وزیر خارجه كشورمان ضمن تبیین آخرین تحولات غرب آسیا و تهدیداتی كه از سوی گروه‌های تروریستی فعال متوجه كشورهای این منطقه و سایر نقاط جهان است سیاست‌های اشتباه امریكا در گذشته و تكرار آن وی همچنین اظهار داشت: عدم هشیاری لازم از سوی برخی كشورها در برخورد ریشه‌ای با پدیده تروریزم موجب تقویت گروه‌های تروریستی و افزایش نگرانی‌ها گردیده است.

كوری برنا نیز در این دیدار با اشاره به نقش‌آفرینی جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف نسبت به دستیابی به توافق جامع هسته‌ای و رفع تحریم‌ها علیه كشورمان تا قبل از سوم آذر ماه ابراز امیدواری كرد.

وزیر امور خارجه مكزیك خطر تروریزم را پدیده‌ای بسیار خطرناك كه موجب نگرانی مشترك ملت‌هاست توصیف كرد و ضرورت برخورد اساسی و همه جانبه با این پدیده را مورد تاكید قرار داد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های موجود دو كشور، آمادگی مقامات مكزیك را برای تقویت روابط دو جانبه و افزایش رایزنی‌های سیاسی پیرامون موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی اعلام كرد.

کد N512133