قوامی در گفت‌وگو با ایلنا:

تنها تکیه‌گاه و نقطه اتکای اصلاح‌طلبان مردم هستند

سیاست داخلی

مردم متوجه شده‌اند که در عرصه‌های مختلف، کشور به اصلاحات نیاز دارد چراکه نتایج غیبت هشت ساله اصلاح‌طلبان در کشور و ضربه‌هایی که کشور در این مدت دید را مشاهده کردند ولی باید دانست که اصلاح‌طلبی از ابتدای انقلاب مشروطه تاکنون هزینه بسیاری داشته و اصلاح‌طلبان امروز نیز هزینه‌های بسیاری پرداخت کرده‌اند.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ششم تاکید کرد: علی‌رغم اینکه انتخابات سال 92 حاصل عملکرد اصلاح‌طلبان است اما مشاهده می‌کنیم که دولت، چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب را به کار نگرفته و از ظرفیت و توان مدیریتی اصلاح‌طلبان در امور اجرایی کشور استفاده نشده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر قوامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص وضعیت و شرایط فعلی اصلاح‌طلبان گفت: میان اصلاح‌طلبان واقعی و اصیل انسجام خوب و قابل توجهی شکل گرفته است و می‌توان قاطعانه گفت گه پایگاه اجتماعی اصلاحات از پایگاه اصولگرایان بسیار قوی‌تر و مناسب‌تر است.

وی با بیان اینکه پایگاه قوی و مناسب اصلاح‌طلبان در شرایطی است که آنها به هیچ کانون قدرتی وصل نیستند، اظهار داشت: تنها تکیه‌گاه و نقطه اتکای اصلاح‌طلبان مردم هستند و به این دلیل که خواست و دغدغه اصلاح‌طلبان را پیش می‌برند، از جایگاه خوبی نیز در جامعه و در میان مردم برخوردارند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به انسجام و عملکرد اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست جمهوری اخیر تصریح کرد: علی‌رغم اینکه انتخابات سال 92 حاصل عملکرد اصلاح‌طلبان است اما مشاهده می‌کنیم که دولت، چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب را به کار نگرفته و از ظرفیت و توان مدیریتی اصلاح‌طلبان در امور اجرایی کشور استفاده نشده است اما با این حال اصلاح‌طلبان، این دولت را از دولت سابق بهتر می‌دانند و تا زمانی که دولت به وعده‌ها و قول‌هایش به مردم وفادار باشد، از دولت یازدهم حمایت می‌کنند.

قوامی در خصوص آینده سیاسی اصلاحات در کشور خاطرنشان کرد: مردم متوجه شده‌اند که در عرصه‌های مختلف کشور به اصلاحات نیاز دارد چراکه نتایج غیبت هشت ساله اصلاح‌طلبان در کشور و ضربه‌هایی که کشور در این مدت دید را مشاهده کردند ولی باید دانست که اصلاح‌طلبی از ابتدای انقلاب مشروطه تاکنون هزینه بسیاری داشته و اصلاح‌طلبان امروز نیز هزینه‌های بسیاری پرداخت کرده‌اند.

کد N511896