فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء

جدایی نیروهای مسلح از یکدیگر محکوم به شکست است

فرمانده قرارگاه پدافند هوايي ارتش

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء ارتش جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به پرسشی در مورد همکاری پدافند هوایی با ائتلاف علیه داعش، گفت: چنانچه نیاز باشد که از هوا و فضای ایران بر اساس تصمیمات دولتمردان و فرمان فرمانده کل قوا، مقام معظم رهبری، استفاده‌ای شود قرارگاه پدافند هوایی همکاری می‌کند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء ارتش جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به پرسشی در مورد همکاری پدافند هوایی با ائتلاف علیه داعش، گفت: چنانچه نیاز باشد که از هوا و فضای ایران بر اساس تصمیمات دولتمردان و فرمان فرمانده کل قوا، مقام معظم رهبری، استفاده‌ای شود قرارگاه پدافند هوایی همکاری می‌کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در حاشیه مراسم رژه نیروهای مسلح به مناسبت هفته دفاع مقدس در جمع خبرنگاران با اشاره به دستاوردهای اخیر پدافند هوایی و رونمایی از آنها در مراسم رژه امروز، خاطرنشان کرد: امروز قرارگاه پدافند هوایی در چهار ماموریت خود در حوزه‌های کشف، شناسایی، رهگیری و انهدام هیچ نقطه کور و گلوه‌گاهی ندارد و صددرصد از هوا و فضای کشور به کمک تمام پتانسیل‌های دفاعی در کشور رصد و دفاع می‌کند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء ارتش جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره ائتلاف علیه داعش و واکنش پدافند هوایی ایران نسبت به پرواز پرنده‌های متعلق به ائتلاف در آسمان کشور، تصریح کرد: تا زمانی که سیاست کلی نظام جمهوری اسلامی سیاستی دفاعی باشد قرارگاه پدافند هوایی در عرصه دفاع از تمام پتانسیل‌های خود استفاده می‌کند تا به هر نوع تجاوزی پاسخی کوبنده بدهد.

وی اضافه کرد: اما در صورتی که نیاز باشد که از هوا و فضای کشور بر اساس تصمیمات دولتمردان و همچنین فرمان فرمانده معظم کل قوا استفاده شود در آن هنگام قرارگاه پدافند هوایی کشور همکاری‌های لازم را انجام می‌دهد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ما هر آنچه غیر از هواپیماهای دارای طرح پروازی در کشور مشاهده کنیم به آنها اخطار می‌دهیم، اظهار کرد: ما هر آنچه غیر از هواپیماهای دارای طرح پروازی در آسمان‌های کشور مشاهده کنیم اخطارهای لازم را می‌دهیم و چنانچه این پرنده‌ها تمکین نکنند آنها را به اجبار و به سلامت روی نزدیک‌ترین فرودگاه کشور به سلامت به زمین می‌نشانیم.

اسماعیلی در ادامه با تاکید بر اینکه قدرت پدافند هوایی قدرت ملت جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌آید، اظهار کرد: تاکنون هر فعالیتی که در عرصه پدافندی کشور صورت گرفته است کار ملت عزیز و ایستادگی خانواده‌های شهدا و تلاش رسانه‌های کشور بوده است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء ارتش جمهوری اسلامی ایران همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگاری در مورد نحوه تعامل قرارگاه پدافند هوایی با نیروی هوافضای سپاه و سایر نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه جدایی نیروهای مسلح از یکدیگر محکوم به شکست است، اظهار کرد: همواره در عرصه‌های نبرد در تاریخ اسلام نیز اینگونه بوده که نیروهای پیاده نظام، سواره نظام و نیروهای زرهی باید در کنار یکدیگر قرار بگیرند تا جنگی تمام عیار مدیریت شود. امروز سپاه و ارتش به عنوان دو بازوی توانمند فرمانده معظم کل قوا در حفاظت از قلمروهای هوایی، زمینی و دریایی جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌آیند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح هر چه به یکدیگر نزدیک‌تر شوند بسیاری از رصدها با دقت بالاتری انجام می‌شود و اقدامات با خطای کمتری صورت می‌گیرد.

انتهای پیام

کد N511873