۰

پادشاه اردن: اقدام علیه داعش با تاخیر صورت گرفته است

  • ۳بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
جنگ,اردن,داعش

پادشاه اردن گفت: آمریکا و دیگر کشورهای جهان باید خیلی زودتر در سوریه مداخله می‌کردند تا دولت اسلامی (داعش) درگیری‌ها را به خاک سوریه و عراق نمی‌کشاند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن در مصاحبه‌ای با شبکه "CBS" آمریکا گفت: می‌شد مانع از پیشروی گروه دولت اسلامی شد اگر که جامعه بین‌الملل به شکلی قوی‌تر عمل می‌کرد و اجازه نمی داد حمایت‌های مالی و سیاسی که این گروه‌ها در سوریه به دست می‌آوردند به دست‌شان برسد.

ملک عبدالله دوم که برای حضور در نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کرده افزود: گروه داعش در حال حاضر درآمدها‌ی نفتی دارد و این باعث شده که شکست دادن آن‌ها بسیار دشوارتر شود.

پادشاه اردن ادامه داد: گروه‌های شبه‌نظامی قادر هستند تنها در طول یک سال نزدیک به یک میلیارد دلار فرآورده‌های نفتی تولید کنند به این ترتیب آن‌ها خواهند توانست حقوق اعضای خارجی بسیاری را تامین و اسلحه خریداری کنند.

پادشاه اردن در ادامه از جامعه جهانی خواست برای مبارزه با این گروه‌های تروریستی که در حال حاضر بر مناطق وسیعی از مرزهای سوریه و عراق مسلط شده‌اند، با یکدیگر متحد شوند.

وی خاطرنشان کرد که رهبران گروه دولت اسلامی را نباید اصلا مسلمان دانست.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.